Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hozzátáplálást csakis...

A hozzátáplálást csakis gyümölccsel lehet kezdeni? Zöldséggel nem? Miért?

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 07:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Azzal kezdi mindenki amivel szeretné,vagy amit jónak lát. Mi pl sárgarépával és sütőtökkel,majd burgonyával kezdtük, utána jöttek a gyümölcsök.
2010. jan. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert a gyümölcsök könnyebben emészthetők a babikák pocijának. Először ahhoz kell őket hozzászoktatni, hogy egyáltalán a cicin és a tápon kívül valamilyen más szilárd anyagot is kapnak. Ha ahhoz (persze több fajtához) már hozzászokott, lehet próbálgatni a zöldségeket.

Banyuci

2010. jan. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és mikor kezdtétek?A fiam 3,5 hós tápszeres.
2010. jan. 26. 07:25
 4/6 anonim ***** válasza:

első vagyok. Lányom anyatejes volt, és 5,5hónaposan kezdtük.

Hetente kiváltott egy étkezést,elég gyorsan haladt :o)

Sajnos ezért a tejem is gyorsan apadt. Aztán 8 hónaposan "megjött" és teljesen elment. Azóta tápszert kap reggel és este. Tápszeres babáknál 4hónaposan kezdik a legtöbben, szerintem az a két hetet még várd meg. Ahogy Banyuci leírta, úgy igaz,csak az én lányom nem fogadta el elsők között a gyümölcsöket,azért kezdtük zöldséggel. Nagyon hasfájós volt, és mikor adtam neki mást(orvosi tanácsra) is akkor múlott el.

2010. jan. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nagy súlyú volt a babikám, és kezdettől tápszeres + anyatejes, védőnő tanácsára akkor adtam neki először gyümölcsöt, amikor 2 hónapos lett. Most csütörtökön lesz 4 hónapos, és egy hete eszik főzeléket ebédre. Sütőtök-burgonya, paradicsomos burgonya nagyon bejött neki. Tegnap próbáltam cukkini főzeléket adni neki, de kiköpte, és olyat fintorgott, hogy öröm volt nézni. :) Ma megpróbálom úgy, hogy keverek hozzá egy kis sárgarépát. Ha az sem jön be, marad a sütőtök. Doki szerint egyelőre 3 félét adjak neki, azt váltogassam. Egy hónap múlva lehet újabb 3 félét bevezetni.

Banyuci

2010. jan. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a lányom is anyatejes volt, 4 hónaposan kezdtük, mert kevés lett a tejem. én is répával, sütőtökkel, krumplival kezdtem. aztán jött az alma, barack és banán.

valahol azt olvastam, hogy könnyebben fogadja el a baba a zöldség után a gyümölcsöt, mint fordítva, mert a zöldség ízetlenebb a gyümölcshöz képest, és ha előbb adod a gyümölcsöt, nem biztos, hogy olyan nagy kedvvel fogja enni a zöldséget. én ezért jártam el így. az, hogy az alma vagy a répa a könnyebben emészthető... hát nem tudom, nem hinném, hogy túl sok különbség van közte.

ahogy te jónak látod, csináld úgy.

2010. jan. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!