Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Majdnem 8 hós babám nem...

Majdnem 8 hós babám nem hajlandó még csak majszolni sem. A banánt kóstolgatja, de kibugyborékolja. Az almát eldobálja és maszatolja, a piskótát pedig apró darabokra töri és játszik vele. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Próbáltam, hogy egy falat anyának egy falat babának, de nem igazán érdekli.
2010. jan. 26. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Még kicsi, ne várj el tőle ilyesmit. Ráértek még.

Az enyém majdnem 14 hónaposan is csinálja ezt időnként.

2010. jan. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
"a piskótát pedig apró darabokra tőri és játszik vele..." Nem értem, ne haragudj.. odarakod a kezébe, hogy "tessék , itt a piskóta, egyél!" , vagy mi? ne haragudj, tényleg nem értem....
2010. jan. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
az enyém a babapiskótát, babakekszet megeszi szépen, ha a kezébe adom, de a banánt meg ezeket ő is csak széttrancsírozza, meg ilyesmi. persze ha én etetem, akkor ő már szinte mindent megeszik, darabosan is akár, bár ő 10 hónapos. :) te most arra gondolsz, hogy nem eszik még magától, vagy úgy egyáltalán nem eszik?
2010. jan. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

10:29-esnek a védőnő javaslatára adok neki. Mutatom, hogy kell megfogni, harapok egy kicsit persze túljátszva, és utána nyújtja érte a kezét.

Szépen megfogja a szájához emeli megnyalogatja, majd elkezdi az etetőszékhez csapkodni amíg ripityára nem megy.


Nem vagyok odavetem azt csinálj valamit vele - anyuka

2010. jan. 26. 10:38
 5/10 anonim ***** válasza:
8,5 hónaposak vagyunk, még a darabosabb bébiételt sem igazán akarja lenyelni, csak a teljesen pépeset. Banánt még csak villával összetörve adtam neki, de kiflit és piskótát egészben a kezébe. Mit mondjak, katasztrófa :-) Minden csupa morzsa, kifli cafat, de enni talán néhány pici falatot eszik belőle. A kekszet, ha körömnyi darabokba teszem a szájába, megeszi.
2010. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
na erre szerettem volna kilyukadni... az enyém is 8 hónapos, de mindent pépesítek neki, max ilyen 2-3 mm-es darabok vannak a pépijében, ha az almát gyorsan turmixolom...Miért, egyébként egy 8 hónaposnak már darabosat is kell eszegetnie?
2010. jan. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem azt mondták, hogy most már illene kicsit darabosabbat ennie, meg majszolni tanulnia. Elég nagy hozzá a védőnőm szerint.
2010. jan. 26. 10:48
 8/10 anonim ***** válasza:

10:30-as vagyok. szerintem ez nem úgy működik, hogy 8 hónapos korában "illene darabosat ennie", hanem szerintem jó 1-2 hónap, mire megszokja a darabosat, vagy rágcsálnivalót. én 6 hónaposan kezdtem a babakekszet, ezért 8 hónapos korára már viszonylag kulturáltan meg tudta enni, most meg 10 hónaposan szinte morzsa nélkül.

ha ti most kezditek vele megismertetni, ne várjátok el tőle, hogy egyből tudni fogja, hogy mit kell vele csinálni. :) azért nem gépek. szépen fokozatosan kell. ha most kezded a kekszet a kezébe nyomni 8 hónaposan, akkor 1 éves korára fogja megenni alig-morzsázva. legalábbis szerintem. ez egy hosszú tanulási folyamat. szerintem ha van egy 5 éves gyerek, aki mindig csak pépeset evett (elég bizarr és lehetetlen hasonlat), és a kezébe adsz egy babapiskótát, ő se fog tudni mit kezdeni vele még pár hétig.

szóval szerintem türelem. mi az első babapiskóták majszolása után volt, hogy mentünk átöltözni. :))

2010. jan. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem minden baba ugyanolyan...mégis tipizálnak állandóan... és mi van ha a Te babád is a "kora" ellenére jobban szereti még a pépeset? Nah, és akkor ilyenkor mi van?:) az enyém meg ki nem állhatja a krumplit, pedig elsőszámú helyen van a babétel alapanyagok között... nah.... Érezd meg mi a jó a babádnak, és úgy tedd. Ha meg kérdezik, "persze, hogy majszolgatja". Előbb utóbb úgyis elkezd így enni, mert kinőnek a fogacskái....
2010. jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 8 hónapos,és még nincs foga, de adok a kezébe kifit, kenyérhéjat, narancsot. Nagyon öről neki rögtön a szájába teszi és elkezdi majszolni. Nyílvén minden nyálas és maszatos, de "barátkozik a nem csak pépes" kajával. Szóval szerintem hagyd, a védőnő szava nem szentírás.
2010. jan. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!