Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van, még rajtunk kívül olyan,...

Van, még rajtunk kívül olyan, akinek 17 hós babája éjjel-nappal gyakran szopizik, de a többi ételt csak kóstolgatja, nem hajlandó sokat enni?

Figyelt kérdés
Orvosnál már voltunk, semmi baja, jól fejlődik, de a súlya stagnál 3-4 hónapja. Mit tehetnék?
2009. aug. 16. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Egy ekkora gyereknek már régen kellene mindent megennie.Ez a haszna,ha az anyukák nem kezdik el 4-5 hósan a hozzátáplálást és a darabos ételek adását.Nem tanult meg rágni,nem fejlődött ki az ízérzéke.Kényelmesebb neki a szopi,mert azt csak nyelni kell.Most már nem tudsz mást csinálni,hogy nappal nem adsz neki szopit,legfeljebb evés után.Bár már az sem kellene ilyen idősen, de ez ízlés dolga.Sok türelemre lesz szükséged.Az orvos nem javasolt semmit?Ha a súlya stagnál,akkor nem fejlődik jól.Kérdezz rá határozottan az orvosra.
2009. aug. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Nekem 1 éves a fiam és még mindíg csak tejcsit eszik. Nem hajlandó semmi kanalasat. 6 hósan kezdtem hozzátáplálni amit már bánok, a másodikat már 3-4 hósan biztos elkezdem. Egyet értek az elsővel biztos- e miatt nem eszik az enyém is. Nekem már este nem eszik 4 hós kora óta. 10 hósan elválasztottam és azóta kecsketejet eszik. Meg este teszek bele neki teljes kiörlésű gabonapépet bele, hogy laktatóbb legyen. Kedden jön a doki kíváncsi vagyok mit mond majd. Az enyém mondjuk hízik, nem stagnál a súlya. Nem tudsz mit tenni. Tömni csak nem lehet. Szerintem már csak akkor fog enni kanalast, ha majd ő maga fogja tudni fogni a kanalat. De legalább tudom nem vagyok egyedül.
2009. aug. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért baj az,hogy 6 hósan kezdik a hozzátáplálást.Ha anyatejes,akkor az a legjobb. Mi is 6 hósak vagyunk,2 hete kezdtünk eszegetni,nagyon szépen eszik kanállal.De nem is sietünk a kiváltással.
2009. aug. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezek szerint van bőven tejed. Nyugodj meg, olyan gyerek nincsen, aki még felnőtt korában is az anyatejet kérné. Az nagyon jó dolog, ha ilyen sokat szopik még, persze azért mostmár mindenféle felnőtt ételt adj neki mellé, eszik, amennyit eszik.

Az én kisfiam ugyan már nagyon régóta eszik mindenfélét, (sőt régen elég tisztességes mennyiségeket evett főzelékből például) mellette azonban naponta 6x szopik kb. A szoptatáson nem hajlandó ritkítani, viszont mostanában pont a többi étel nem megy, egyre inkább csak szopni akarna. Nyilván meg kell próbálni neki mást is adni, de ha nem akarja, az erőszak nem megoldás. Csak kínáld meg gyakran különféle ételekkel, én is ennyit tudok tenni.

Ja, még annyi, hogy az én fiam is jó húsban van, de 4 hónapja nem hízott semmit.

16 hós kisfiú anyukája

2009. aug. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

6 hósan kezdtem hozzátáplálni, nem gondolom, hogy ebben hibáztam volna. (Még jó pár hónappal később is változatlan formában találtam az ételt a pelusban, az első foga pedig 9 és fél hósan bújt ki.)

Természetesen naponta 5x eszünk együtt az asztalnál, mindenből amit mi eszünk, közötte gyümölcsöt, ropit, ilyesmit is kap, de mindenből csak kevéskét eszik egyszerre. Viszont ha valami nem kell neki, nem erőltethetem belé, mert sírni kezd. Tud rágni, szívesen eszik darabosabb ételt, sőt egyedül kanállal és villával is eszik. Nem is nagyon hagyja, hogy én segítsek.

Az orvos, akihez vittem ilyen gyerekekre specializálódott gasztro-enterológus magánrendelése. Azt mondta, teljesen egészséges, nincs hiánytünete sem. Ránézésre sem sovány, hurkás kar, fodros comb, pofis arcocska. A cici megnyugtatja, elaltatja, a szomját oltja. Nem is aggódnék, ha kb. 13 hónapos korában nem lassult volna így le a súlyfejlődése.

2009. aug. 17. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!