Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyan anyukák...

Vannak itt olyan anyukák akiknek a babája ekcémával született, vagy X. idősen jött elő? Feltennék egy pár kérdést!

Figyelt kérdés
Milyen súlyos az ekcémátok?(Pl:teljes test,csak néhány helyen stb.)Mivel kezelitek?Ha beteg a baba sokkal csúnyább lesz a bőre?Ha tünetes a baba bőre sokkal nyugtalanabb,tud aludni?Társul más betegség is az ekcémához?Nektek is azt mondták,hogy kinőhető?Anyukák hogyan viselitek lelkileg?Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 26. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

bocs hogy nem teljesen a kérdésre válaszolok.

nekem volt gyerekkori ekcémám, ezért nagyjából tudom, hogy milyen ezen átmenni.

nekem az volt, hogy egész pici koromtól kezdve a könyökhajlaton, térdhajlaton, ujjbegyeimen jöttek elő valamik, amik nagyon viszkettek, ezáltal folyamatosan szétvakartam. mindig tiszta sebes voltam. szerintem ez alvási szokásokba nem szól bele, legalábbis anyám nem említette, hogy emiatt ne tudtam volna aludni. (lehet álmomban is vakartam:() elég sokáig eltartott, kb. 6 éves koromig, emlékszem rá, nagyon viszketett. más betegség nekem nem társult hozzá, talán annyi, hogy ezt kinőttem, de jött helyette a szénanátha... de ez nem törvényszerű. azt hogy anyám hogy viselte lelkileg, nem tudom, de biztos nem volt jó neki orvosról orvosra járni, pláne a jó kis 80as években, amikor még egyáltalán nem voltak speciális allergológusok... biztos vannak már rá sokkal jobb készítmények is, én emlékszem még valami flucinal meg elocom cuccokat írtak rá mindig. ja, az ujjbegyeimen néha mai napig előjön (3 évente), de az egyáltalán nem vészes, simán lehet vele együtt élni. fel a fejjel, nem lesz nagy baj! simán ki fogja nőni, addig meg valahogy bírjátok ki... keress valami jó kis orvost, biztos nem úgy megy már, mint 20-25 éve..

2010. jan. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

öcsémen 2 honapos korában jött elő,néha csak 1-2 folt,néha egész testen,deleginkább az arcán,viszketett neki nagyon,hiába kenegettük,külön fürdetője volt,meg mindenféle krémje,éjjelente felébredt,annyira viszketett,amikor nem volt rajta,sokkal nyugodtabb volt

nem hiszem,hogy kettönek köze lenne egymáshoz,de emellé neki még volt kezdődő asztmája,szerencsére azt is kinötte,mint ahogy az ekcémát is

valoszinű anyától örököltük,neki is előjön néha,mososzertől,vegyszerektől pl

nekem is előjön néha,plussz fémallergia mindegyikönknek


nem volt az a szép bababőre,de kinötte szerencsére,most már 8 éves,kb 4 éves korára eltünt

22/L

2010. jan. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Foltos ekcéma, ami a hajlatokban (térd és könyök), valamint a felettük lévő testrészen jön ki, több nagy folt, vörös a széle, száraz a folt maga.

Krémekkel kenem, amik jól zsírosítanak (Linola Fett pl), kicsi gyereket csak tiszta vízben fürdetem és nem ázik benne, hanem csak lemosás és vége. Nagyobb gyerek Babé ekcéma ellenivel fürdik (méregdrága...) és csak zuhanyzás.

Még nem fedeztem fel, hogy betegségkor csúnyább lenne, de lehet, hogy igen, majd figyelem ezentúl...

Nem vettem észre, hogy rosszabbul aludnának tőle.

Más betegség: elvileg a tejallergia állhat emögött, ezért tejmentes kaján vagyunk. A nagynak ezt most abbahagytam, nem rosszabbodott az állapota.

Ige, kinőhető, unokaöcsém ki is nőtte, de ők hajlamosabbak az allergiára, asztmára, ezért NAGYON kell vigyázni az étkezésükkel (tejmentes, sómentes, stb.) és fontos a vitaminbevitel is. Így talán elkerülhető az ekcéma kinövése után az asztma felmerülése... Úgyhogy nagyon kell velük vigyázni, mert az ekcéma egy dolog, de az asztma már súlyosabb. Meg az allergia egy életre elkíséri és megnehezíti az életüket.

Lelkileg semmi gond, macerás mindig kenni, de hát ez a legkevesebb, hogy neki ne legyen olyan rossz. A tejmentes étkezést tartani nehezebb...

2010. jan. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
4 hósan jött ki babámnak a könyökén.Egyenlőre csak kis foltban.A doki azt mondta,azért van,mert száraz a bőre,jobban kell krémezni és csak a fürdetőkrémmel fürdessük.Eddig még más betegség nem társult hozzá,de ő örökölte az apukájától.Látszólag nem zavarja a babámat.
2010. jan. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is azt mondta a doki hogy ekcémás a baba.Az arca és a kis csuklójánál volt olyan.Leírom a kenőcs nevét amit kiírt,mert nekünk egyetlen kenés után eltűnt az arcáról a kezéről meg két kenés után.A kenőcs neve: Elocom.

Azt mondta a doki hogy ha lemúlik tegyem el a kenőcsöt,majd ha visszatér (mert ez elmúlik és visszatér játékot játszik)újból kezeljem vele.Nekünk semmilyen betegség nem társult.A bőre szerintem ugyanolyan marad ha elmúlik mint azelőtt.A fiam arcocskájából indulok ki hogy gyönyörű lett neki.Szerintem nyugtalanabbul tud tőle aludni mert hát ez viszkethet is és szerintem ha belegondolunk hogy nekünk is viszket valami (pl. szúnyogcsípés hogy hiába vakarjuk annál jobban viszket)akkor mi sem tudunk úgy aludni.

Remélem tudtam segíteni.

Minden jót.

2010. jan. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
első vagyok, ezt említettem én is, az elocomot :)
2010. jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kisfiam pár hónapos kora óta ekcémás. Ami nekünk bejött: tejmentes étkezés 1 éves koráig (nekem is, mert szoptattam), két naponkénti fürdetés úgy, hogy fürcsi előtt a babát tetőtől-talpig bekenem fürdetőkrémmel és a kádban lemosom, Babé hidratáló testápoló reggel és este teljes testre. Persze ezek a szinten tartásra jók. Amikor nagyon csúnya volt, muszáj volt szteroidos krémmel párszor bekenni, de azokkal vigyázni kell, mert nagyon elvékonyíthatják a bőrt. Az Elocom is szteroidos egyébként.

A kisfiam most volt beteg és csúnyább lett a bőre. Érezhetően szárazabb és durvább.

Az alvásról annyit, hogy igen, sokkal nyugtalanabbul aludt a babám, hiszen viszketett mindene. Sokszor csak emiatt ébredt fel és tépte magát.

Én lelkileg nagyon rosszul viseltem, főleg azért mert tehetetlennek éreztem magam, és ahányszor szteroidot kentem rá, mindig lelkiismeret furdalásom volt.

Most 1 éves a kisfiam és kb. 3 hónapja szinte tünetmentes egy pár folttól eltekintve a hátán. Remélem nem fog most újra előjönni neki a betegség után.

2010. jan. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A babám december elején volt 3 hónapos, akkor tűnt fel, hogy a lábszárán van egy száraz folt, ahol keményebb is a bőr, mint máshol. A szemöldökén is kezdődött egy száraz folt, ami egyre növekedett. A gyerekdoki szerint atópiás dermatitisz.

Azóta voltunk vele bőrgyógyásznál, ő is ezt mondta, írt krémet, külön a fején, külön a testén lévő foltokra. Irt fel fürdetőt is, amit már fentebb említettek. Használtam őket. A testén már nem szokott előjönni, de a szemöldökénél, meg a homloka felső részén egy folt, azok igen. Ezeket is kentem a krémmel, de nem akarom mindig azzal kenni, mikor kiújul, mert valóban, ezek szteroidos krémek. Inkább kenek rájuk Sudocrem-et, az védi, és nem viszket a babám bőre, ha azzal van bekenve.

Ha tejet iszom, (szoptatok még), akkor még a szemhéján is előjön sajnos.

2010. jan. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

14:06 vagyok, kérdéseidre válaszolva: A védőnő szerint enyhe, én is úgy látom. Csak a szemöldökén és a szemhéján lévők zavarják, azok viszketnek neki, ha előjönnek (a szemhéjára nem kenek semmit).

Érdekes, hogy a testén lévő foltok szimmetrikusan jöttek elő mindkét oldalon.

Beteg nem szokott lenni a baba, de pl. a 4 hónapos kötelező oltás után szépült a bőre (biztos felpiszkálódott az immunrendszere). Ha kimegyünk levegőzni, azután is szebb lesz a bőre.

A babám hajnal felé éberebben alszik, gondoltam rá, hogy az atópia miatt.

Más betegséget nem vettünk észre még, de remélem, az asztma elkerül minket.

Kinőhető, de van, akinek tizenévesen is megvan.

Az nagyon borzolja az idegeimet, amikor viszket neki.

2010. jan. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

A mi kislányunknak is nagyon korán 2 hónaposan előjött az ekcémája. Főleg ha tejes dolgot ettem, szinte már másnap az egész teste tele volt foltokkal.

Nem egyszerű ezeknek a babáknak. Amíg nem tudtam, hogy mitől van, a lányomon sokszor előjött, míg volt tejem. Később elhagytam a tejtermékeket, de még akkor is párszor előjött. Nagyon keveset aludtunk azokban a hónapokban. Aztán mikor már csak tápszert kapott, akkor nem volt semmi baj.

Most kezdtük nemrég a hozzátáplálást. Teljes lelki válságba kerültem. Még az alma is kiüti. Olyan csúnya lesz a bőre, hogy 3 napig kell kenegetni, míg elmúlnak a foltok! Már fogalmam sincs, hogy egyáltalán akkor mit adhatnék neki. De mindegy nem ez volt a kérdés.

Maga a tény, hogy ekcémás, nagyon elszomorít. De vannak ennél sokkal rosszabb betegségek is, és ilyenkor mindig eszembe jut, hogy örüljek, hogy "csak" ennyi baja van.

Ő is rosszul viseli. Ha tünetmentes, sokkal nyugodtabb, egész nap eljátszik, tud aludni, s ezáltal kipihentebb. Nekünk nagyon sok nap telt úgy, hogy csak akkor nem sírt, ha cipeltem. Most már 8 hónapos lesz, de ha előjön, akkor még mindig cipelnem kell, pedig már nem könnyű. Beteg még nem volt szerencsére.

Mi advantan krémet használunk, ha csúnya gyulladt a bőre és minden nap gyógyszertári fürdetőt és krémet ( A és E vitaminos ). A bőrgyógyász szerint van remény, hogy kinövi. A férjemmel mi is ebben reménykedünk.

És ezt kívánom a Ti babáitoknak is!

Szép napot és sok kitartást mindenkinek!

2010. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!