Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak neki inni?

Mit adjak neki inni?

Figyelt kérdés
kisfiam 6 hónapos elmúlt, már kiváltozzuk a tízórait gyümölccsel és keksszel( jóllakik vele ) és az ebédet főzelékkel, de nem hajlandó utána inni se vizet, se teát. Mit tegyek? Reggel 7kor kap még tápszert, 10kor gyümit, 1kor ebédet és aztán 5kor tápszert, ezek között az idők között semmi folyadék. Már nagyon aggódom. Mit tegyek?
2014. nov. 4. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:

tápszer egyébként se folyadék, csak tápszeres babáknak is kell plusz folyadék.

próbálkozzál kitartóan, egyszer csak el fogja fogadni. próbáld meg cumisüvegből, pohárból, itatóból, fecskendőből, kiskanállal. ha úgyis eszik már gyümölcsöt, próbáld meg 10 óraira, hogy 100% gyümölcslevet 2/3 arányban vízzel higítasz, ezt hátha elfogadja. a teába kis cukrot is tehetsz, ha így elfogadja, akkor lehet majd lassan csökkenteni a cukrot, csak igyon :)

2014. nov. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ne aggódj :) az én fiam ugyanilyen, most lesz 7 hónapos és pár napja épphogy sikerül pár korty teát adnom neki... a gyümölcsben, főzelékben is van elég folyadék, így nem tud kiszáradni :) egyszerűen nem igényli a szervezete.. ha szomjas lenne hidd el követelné...
2014. nov. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
na szegényem két totál ellentétes választ kaptál :)) 2-es vagyok, egy ismerősöm babája 8 hónapos korában kezdett el inni, addig nem volt hajlandó sehogy sem... nem bántásként első de életemben nem hallottam még ilyet, hogy csak tápszeres babáknak is inni kell még adni... 2. gyermekem a 7 hónapos, a lányom se volt nagy ivó, felnőtt, soha nem volt kiszáradva...
2014. nov. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

van aki szerint tápszer mellé kell plusz folyadék, van, aki szerint nem. neki nem kellett.

2es! milyen teát sikerült adnod neki?

2014. nov. 4. 17:12
 5/7 anonim ***** válasza:
milupa csecsemőtea narancs-őszibarack ez ilyen granulátum.. már lassan elfogyott az egész mert folyamatosan csináltam neki és öntöttem ki utána, mert nem itta meg :) próbáltam vizet, gyümölcslevet de semmit nem volt hajlandó meginni... én komolyan úgy gondolom, hogy nem kell izgulni semmin.. nem hülyék ők, csak picik :) amire szükségük van azt úgyis kiharcolják... szóval ne izgulj :)
2014. nov. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokáig én is hiába kínáltam étkezés után vízzel, nem kellett neki. Egyszer aztán letettem mellé a plédre a cumisüvegét (cseppmentes cumival) és saját magát kiszolgálta. Azóta is így van, tudja, hogy abban van a vize, nem kell itatgatni.

Egy próbát nálatok is megér!

2014. nov. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha szüksége van rá el fogja fogadni. hidd el ők igazán a szükségleteik alapján élnek, ha éhesek sírnak, ha fáradtak sírnak, ha fáznak/melegük van sírnak, ha szomjasak lennének gondolod nem innának? :) ne aggódj, majd elfogadja, ha szüksége van rá.
2014. nov. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!