Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyuka mit szólna, ha a...

Anyuka mit szólna, ha a szüléskor derülne ki, hogy két babát várt és ikrei születtek?

Figyelt kérdés

2014. nov. 6. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamám kétszer is így járt, és hát eléggé meglepődött... Persze a papám is, amikor ment látogatni.

Mama úgy mesélte, hogy az első ikerterhességénél fogalma sem volt, hogy ikrek, csak amikor az első baba megszületett, kis idő múlva az orvos mondta, hogy "anyuka, akkor most lihegjen megint", ő meg csak hüledezett, hogy hát miért, erre a doki: "jön a másik baba". "Másik baba???" Valahogy így zajlott.

Aztán a második ikerterhességénél gyanította, hogy ketten vannak, de biztosat a szülésig róluk sem tudott.


50-es években történt, vidéken, mielőtt lepontoznátok.

2014. nov. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, az első döbbenet után nagy lenne a boldogság. De, mint ahogy az 1. válaszoló írta, ilyen az 50-es években még előfordulhatott, manapság viszint szinte kizárt. A terhesgondozás során biztosan kiderülne.
2014. nov. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikor benf voltam szülni volt egy eset, 3 ikrek èpp vettèk ki õket csàszàr volt...3. baba utàn nyúltak a mèhlepènnyèrt ès hàt jól fent volt egy 4.baba. Apuka àllìtólag összeesett mikor meglàtta :-)

Az orvosok ùgy magyaràztàk hogy ha 3 baba van, bizonyos hèt utàn màr lehetetlen megszàmolni ès egyetetni a vègtagokat szerveker olyan a gubanc odabent. Azf hogy előbb mondjuk a a szívhangoknàl mièrt nem vettek èszre nem tudni Romàniàból jöttek àt szülni. Az biztos hohy nagy kàoszt csinàltak a neonatológiàn is....Ja ès persze lomnik babàk.

2014. nov. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Én agyvérzést kapnék valószinü. Talán még úgy is, ha előre tudom. Mindkettőnk családjában vannak ikrek szóval megvolt rá az esély, de szerencsére nem lett iker egyik sem. Féltem volna a terhességnél szülésnél. De énis tudok mondani olyat akinek ikrei lettek, de csak szülésnél derült ki.
2014. nov. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Durván ledöbbennék és a kezdeti sokk után újraterveznék, gyorsan beszereztetnék mindenből még egyet a családdal.
2014. nov. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagymamám és keresztanyám járt így persze akkor még nem volt ultrahang. Keresztanyám először megdöbbent de nem esett kétségbe azóta az ikrek már 45 évesek.

Szerintem ma már nem nagyon fordul elő olyan hogy csak a szüléskor derül ki hogy ikrek.

2014. nov. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
NEm tudom mennyire igaz ez egy volt barátom és az ő családja mesélte. A volt barátom az ikerpár egyik tagja. Mikor születtek az anyukájuk nem tudott róla, hogy ikrek lennének megszületett az első baba el is nevezték, majd monsda az orvos, hogy anyuka van itt még egy baba. Annyira sokkot kapott, hogy nem tudott nevet sem mondani. Végülis az egyik szülésnél segédkező javasolta a Gábor nevet, mert, hogy az most milyen gyakori, így lett a srác Gábor.
2014. nov. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Őszintén örülnék,de biztosan rettegnék,hogy mindkettő egészséges-e fejlett-e rendesen.Iker lettem volna és a családban van sok iker,főleg anyai ágon.tehát előfordulhat bár szerintem Uh-n észrevenné a doki.
2014. nov. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért ma már ilyen nem lehetséges. Ha jár a nő rendszeresen gondozásra, kizárt, hogy ne vegyék észre. Annyiféle vizsgálat van és ultrahang, hogy ma már ez elképzelhetetlen.
2014. nov. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!