Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyesmivel felkereshetjük a...

Ilyesmivel felkereshetjük a gyerekorvost?

Figyelt kérdés
Egy éves múlt a fiunk, és két hete éjjel állandóan felsír. Álmában is folyamatosan hüppög, sirdogál. Aztán egyszer csak felébred, és nem akar visszaludni. Alig alszik így éjjel 6-7 órát, azt is részletekben. Nappal semmi baja nincs, megy, motyog, felfedez, nevetgél. ÉJjel sem látszik rajta, hogy fájna valamije. Nem értjük mi lehet. Mintha folyamatosan rosszat álmodna. De ha így van, akkor miért nem nyugszik meg közöttünk, és miért nem alszik utána, miért akar játszani? Nappal sem alszik túl sokat, és akkor is állandóan sírdogál álmában. Nem bántjuk, nem néz tv-t, nem veszekszünk a férjemmel, tehát ilyen oka nem lehetne a rossz álmoknak.
2014. nov. 8. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Foga nem jön esetleg?
2014. nov. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ez rendszeresen fogzásnál volt. Nem gondoltam, hogy a foga lehet, mert nem fájdalmasan sírt, amikor ébren volt, akkor sem üvöltött, csak képtelen volt elaludni. Ilyenkor mindig az lett a vége, hogy kijött egy foga.
2014. nov. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kisgyereknél mindig lehet oka a rossz álmoknak, ez is hozzátartozik a személyiségfejlődésükhoz. Egyéves korban lehet már szeparációs szorongás, később pedig a fantáziájuk kezd el fejlődni. Ha nem veszekedtek otthon, nem néz a gyerek tévét, akkor is biztosan fog félni bizonyos dolgoktól. És azért nem akar visszaaludni, mert egyéves korban már a játék sokkal izgalmasabb, mint az alvás, ezért sokszor ha nem hulla fáradt a gyerek, nem akar aludni. Ha felébred és sír, vigasztald meg. Remélhetőleg hamar túljuttok ezen az időszakon.
2014. nov. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha magatok közé veszed, és játszol vele, akkor nem is fog vissza aludni. Ne vedd ki az ágyából, csak sötétben nyugtasd meg és hagyd egyedül.

Valamitől megijedhetett valamikor, azért álmodik rosszakat.

2014. nov. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, sztem ha jó a kapcsolatod a védőnővel, először őt kérdezd meg! Engem is ha nagyobb gond van. ő irányít a dokihoz. Jobbulást! :)
2014. nov. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A fogaira azért nem gondoltunk, mert az ezelőttieknél rendes fájós sírás volt, és nem tartott ilyen sokáig, ráadásul nem is látszik semmi az ínyén. A szeparációs szorongásra gondoltunk, de nap közben konkrétan "le vagyunk szarva", nem lehet felvenni, mert már kérezkedik le a kezünkből, nem lehet ringatni, ölelgeni, mert löki el magát, csak a játék érdekli. Próbáltuk, hogy nem vesszük ki az ágyból, de csak sír, amint érzi, hogy nem vagyunk mellette, mintha éjjel lenne csak szeparációs szorongása. Megkérdezzük a védőnőt, jóban vagyunk, nagyon segítőkész, hátha tud valamit mondani. Leginkább azért aggódunk, mert nem alszik összesen napi 8 órát, és azt is rengeteg részletben, nem hiszem, hogy ez jót tesz az idegrendeszrének.

2014. nov. 8. 10:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Pedig lehet a foga is. Az én kislányomnál minden fog mást váltott ki belőle. Volt amelyiket észre sem vettük és kibújt, volt amikor óránként kelt éjszaka, volt amelyiknél nappal nem lehetett vele bírni, de éjszaka aludt :D Nem lehet, hogy szomjas? Egyik éjszaka nálunk ez volt a probléma (mondjuk beletelt vagy félórába mire rájöttünk). Ne vegyétek magatok mellé hanem a szobájában sötétben próbáld meg megnyugtatni. Mert ha kihozod onnan azt hiszi jön a játékidő, nálunk is ez volt. Inkább felváltva ringattuk a férjemmel és egyszer csak elaludt (volt amikor ébren tettem le és beszélgetett még egy kicsit utána aludt el). Sírni sosem hagytam. Türelem és idő :D
2014. nov. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!