Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Odaadhatom a kanalat és a...

Odaadhatom a kanalat és a csőrös poharat játszani, hogy ismerkedjen vele, vagy ezzel pont az ellenkezőjét érem el és nem fogja őket később rendesen használni?

Figyelt kérdés
6 hós a fiam, nemrég kezdtük a hozzátáplálást.
2010. jan. 28. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan add oda! Eleinte valóban játszani fog velük, de hamar rá fog jönni, hogy mi a valódi funkciójuk.
2010. jan. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 7 hónapos korában adtam a kezébe kanalat evés közben, a csőrör itatót meg napjában többször. Először csak játszott,ismerkedett vele,majd két hét után már egyedül ivott belőle. Most 11hónapos, sokszor egyedül eszik,persze még segítek neki egy kicsit. Az itatót már 8hónapos korától egyedül használja,lerakom oda ahol játszik,és ha akar iszik belőle. Szerintem sokkal jobb ha maga tanulja meg használni.
2010. jan. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Én nem adtam oda evéskor a kanalat a kezébe. Önzőségből nem, mert nem szeretem, ha játszik a gyerek az ennivalóval. De nem vagyok azért gonosz anyuka, mert amikor pakolok a konyhában, megfoghatja a kanalat, csak amikor eszik, akkor nem adok neki, hogy ne turkáljon a tányérban.
2010. jan. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Addig játszott a pohárral, csőr nélkül, hogy egy hónap alatt megtanulta rendeltetés szerűen használni, bár ha van benne folyadék nem érti, miért nem ő foghatja, viszont 90%os hatásfokkal a pocakban végzi az innivaló.

A kanalat most épp nem szereti, mert pár napja túl mélyre tolta.

2010. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok...Én is korán adtam gyerekeim kezébe kanalat..valóban először nem tudják megfelelően használni, de hamar rájönnek ésegyre ügyesebben csinálják. Igaz valóban, hogy maszatos lesz minden, nem csak a ruha, de víz, mosószer van és az is, aki kimossa...A kislányom most 17 hónapos, 2-3 hónapja teljesen egyedül eszik, nem maszatol, a ruhája sem lesz már piszkos..pedig előkét nem tudok ráadni, mert nem viseli el... szóval add neki nyugodtan, nem lesz miatta semmi gond!
2010. jan. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

10: 13-as: A gyerek nem azért turkál a kajában mert játszik, hanem mert ismerkedik az állagával. Ha nem adsz neki kanalat soha nem fog megtanulni egyedül enni.

Az ennivaló tényleg nem játék! -egy nagyobb gyereknek és felnőttnek, de az 1 év alattiak még nyugodtan gyurmázzanak csak vele!

2010. jan. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!