Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcéma a babám arcán. Vki fel...

Ekcéma a babám arcán. Vki fel tud világosítani, hogy mi az ekcém aés mitől alakul ki? A doki nem mondott semmit, csak adott egy krémet, ami nem ugy tűnik, hogy használ.

Figyelt kérdés
6 hós a babám, nem igazán értem, hogy mitől lehet neki ekcémája. Kinek mi a tapasztalata, hogy mitől ekcémás a babája?? Köszi
2010. jan. 28. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Nővérem babája a mosóportól volt, amit a mosáshoz használt.
2010. jan. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hmm...mit használ? Én bipet és gabit, ezek direkt babáknak van. Meg neki az arcán van csak nagyon csúnya piros folt,ami olyan mintha sebesedne, borzasztó látvány. Nagyon szeretnék segíteni rajta.:(
2010. jan. 28. 14:05
 3/10 anonim ***** válasza:

SZia!


Kislányomnak a nyakán jött ki 2 ekcémás folt. Kiderült allergiás a frottír anyagra. A doki nénink Elocom nevű kenőcsöt írt fel. Pár nap alatt elmúlt, de csak napi 1x lehetett kenni, mert szteroidot tartalmaz!.

Nem használsz valami új mosószert vagy új "anyagot" (mint nekünk az új frottir hálózsákja), amire allergiás lehet a babád?


21 hós kislány anyukája

2010. jan. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell, hogy valami okozza. Létezik olyan fajtája, ami megjelenik babáknál, majd elmúlik. Mi is kenegettük a szteroidos kenőccsel, aztán elmúlt- mondjuk még mindig (6 éves) érzékeny a bőre, de nem ekcéma!
2010. jan. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szia!nem tudom nálunk ekcéma-e ami megjelent,mindkét karján nagyon száraz a bőre+a combja is.én ennek hatására váltok,az öblítőt száműztem,helyette ecetet használok és mosódióval mosok..hátha segít,hisz biztos nem jó ez a sok kemikália egy ilyen kis bébinek.
2010. jan. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2010. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

előző

Fiam 10 éves ekcémás, doki szerint kinövi.

Apjának, nagyapjának is van, állítólag öröklött.

Nem tudom, én magamat is okolom, mert korán elkezdtem hozzátáplálni.

2010. jan. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Minden ekcémás krém tartalmaz szteroidot,ez tuti!!!Mi születésünk óta azok vagyunk,bőrdokinál is jártunk többször,vagy ki növi vagy nem,de az allergizáló dolgokat meg kell szüntetni.egyébként öröklött is lehet az ekcéma..mi nizoralos krémet kaptunk mindenhol segít kivéve arcán...az elocomos krémet nem szabad töményen használni--
2010. jan. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak atópiás dermatitisze van, ami magyarul örökletes ekcéma. Tőlem örökölte...

Bőrgyógyász mondta, nem mindig külső tényező okozza, lehet genetika is a háttérben.

2010. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

genetikai,mosószer, étel stb okozhatja

Ne aggódj, kinőheti. Kisfiamnak kb 3 hós korától 1 éves koráig volt. Mi Eucerin olajos tusfürdőt használtunk, az rendben tartotta neki. Kislányomnak pedig nivea fémtégelyes vált be rá. Biztos viszked, de ezen kívül gondot nem okoz. Nekünk jön-megy. Pedig csak anyatejes.

Hallottam olyan orvosi véleményt is, hogy nem szabad szteroidos krémmel kenni, mert így "távoznak" a káros anyagok a szervezetből, és ha elfedjük, és gyógyszerezzük, akkor jöhet ki pl felsőlégúti probléma stb a babánál. Szóval én legtöbbször csak krémezem neki. Eucerin krém, vagy Nivea fémtégelyes krém. Így is pár nap alatt elmúlik. Ha makacsabb akkor teszem rá a doki elocom-hidrofil krémjét.

2010. jan. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!