Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babának hasmenés...

10 hónapos babának hasmenés két hete? Háziorvos szerint fogzás. (? )

Figyelt kérdés
2 hete kb 5-6 széklete van kisfiamnak. Pont két hete iszom naoi 50 ml Laevolac szirupot proktológus javaslatára. Háziorvos szerint a baba hasmenése csupán a fogzástól van, ne aggódjak. Aggódom.
2014. nov. 15. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha szoptatod akkor biztos hogy a Laevolac sziruptól van, mert nekem azt írták fel székrekedésre és megy is tőle a hasam. Szerintem át ment a tejbe.
2014. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet a fogzástól is bár nálunk a fogzás elején (6. hó) volt hasmenése, a későbbiekben már nem. Adj neki banánt az kicsit megfogja a hasát (csak ne az üvegeset)! + rengeteg folyadékot hogy ne száradjon ki. Nem tudom még mi jó hasmenésre, de az étrendjét szervezd át. Nálunk inkàbb székrekedés volt a jellemző. Ha kipirosodna a popsija a sok hasmenéstől akkor vegyél a gyógyszertárban OTKI kenőcsöt (kb 600 ft- és ott keverik ki) ez nekünk mindig elmulasztotta a kipirosodást.
2014. nov. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ugyanezt mondtam, de orvos erősködött hogy kizárt hogy átmentem :( ugy aggódom a babámért
2014. nov. 15. 20:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Biztos hogy átment a tejbe, 50ml/nap az nagyon sok, nekem 20ml kell innom, de már az is olyan hasmenést okoz, hogy a WCre rohangálok.
2014. nov. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Simán lehet a fogzástól is. Mennyire híg vagy milyen a széklete állaga? Kislányom most egy éves. Jönnek a felső hátsó fogai, napi 5 széklete van átlagosan, de nem aggódom, tudom, hogy a fogzás miatt, de az is lehet, hogy az a szirup, amit iszol átmegy a tejbe és az hajtja meg.

Kisfiamnak anno három hónaposan fogzástól volt sok széklete, akár napi 8 is. (Neki négy hósan jöttek ki a fogai. )

Szerintem nincs okod aggódni, és gyanús, hogy az a szirup hajtja őt is...

2014. nov. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat:) kisfiam zömmel még szopizik, 3x etetek mellé. Most pont olyan a kakija mint amikor pici újszülött volt.napi 5 széklete van minimum de inkább 6. Eddig 2 puha kakija volt neki az volt normalis. Most hagyjam a laevolacot? Fontos lenne mert anális fisszurám van.
2014. nov. 15. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!