Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feltétlenül kell egy újszülött...

Feltétlenül kell egy újszülöttnek útlevél?

Figyelt kérdés

A babám jövő hónapban fog születni Angliában.

Karácsonyra mindenképpen haza szeretnénk menni (vagy még előbb is), de azt olvastam, hogy 2-3 hónap amíg elintézik neki az útlevelet.

Nem lehet ezt valahogy elkerülni?

Van valaki aki több infót tud ezzel kapcsolatban?


2008. aug. 14. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Mi is csinlátattunk a babánknak 3 hónaposan... Errefelé nem telt el két hét mire lejött. Elkellett menni lefényképezni és már a köv. héten jött is. Különben sztem jó ha a kicsinek van útlevele...:)
2008. aug. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem itt hanem a konzulnál vagy Londonban a nagykövetségen kérdezd meg,mert úgyis ott kell intézned. Nem itt Magyarországon.
2008. aug. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Milyen állampolgár a gyerek?
2008. aug. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen kell. Nem tudom, hogy az apuka milyen állampolgár, de ha uniós lesz a baba, akkor is szükség van minimum útlevélre, ha egyéb vízumköteles ország állampolgára lesz, akkor további okmányokat kell beszerezni.

Mindenféle hivatalos útiokmány nélkül nem hagyhatja el a baba az országot.

2008. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A papa francia, én meg ugye magyar.

Valószínű, hogy a gyerek is magyar lesz. (Angolt semmiképp nem szeretnénk és nem is kapna úgy hallottam).

Annyi mindent összeolvastam már, hogy semmi sem világos.

Köszönöm a válaszaitokat!

2008. aug. 14. 19:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, te is Angliában laksz?
2008. aug. 14. 19:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az angliai magyar konzulátusnál tudod intézni az útlevélkérelmet, nem lesz olcsó mulatság és kb. két hónap, ahogy hallottad.


A kiskorú gyermek csak útlevelével jogosult a határt átlépni. Ráadásul Anglia nem is schengeni, így ott mindenképp van határellenőrzés. Tehát a kiskorúnak mindenképp szüksége lesz útlevélre.

2008. aug. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem szamit,hogy mennyi idos egy gyerek, utlevel KELL neki hataratlepeshez. Gondolj csak bele, ha nem kellene ,milyen durva gyerekcsempeszet burjanzana el???


Amugy meg csak akkor lehet egy Nagy-Britanniaban, legalabbis Angliaban szuletett gyerek brit allampolgar, ha MINIMUM AZ EGYIK SZULO brit allampolgar. Ha egyik sem az, akkor nem lehet brit allampolgar.

2008. aug. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gyereknek kell útlevél, még ha csak az EU-ban is akar mozogni, egészen addig, amíg nem lesz személyi igazolványa.
2008. aug. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!