Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadattátok babátoknak a...

Beadattátok babátoknak a rotavirus elleni oltást mennyibe került hatásos volt?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Mi nem adattuk be, az alábbiak miatt:

- Nagyon sokba kerül, a védőnő azt mondta kb 40-50 ezer.

- Nem védhető ki vele teljesen a betegség, csak enyhébb lefolyású lesz

- a rotának nem minden fajtája ellen véd

- így is sok oltást kapnak

- egyetlen egy gyereket sem ismerek, aki elkapta volna

2010. jan. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én beadattam. Összesen 36.000. Ft volt. Úgy gondoltam ha megtehetem, inkább beoltatom mint, hogy később kórházban feküdjünk. Az sokkal többe kerül anyagilag is, a gyerek egészségi és lelki állapotáról meg nem is beszélve.

Hogy hatásos-e nem tudom de miért ne lenne?!

Különben csak megitatják vele, pár korty az egész az enyémnek ízlett (dokinéni szerint finom édesre csinálták) semmi utóhatása nem volt és nem is kellett szúrkálni szegényt. Abszolút bababarát oltás.

11 hós anyuka

2010. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi most megyünk beadatni a második adagot (5hónapos a kisfiam). Amúgy ezt szájon át kapja meg. Kettő alkalom vagyis 2*17000ft. Az egyik ismerősömék sokat voltak a babájukkal a kórházban ezzel a betegséggel és ők javasolták nekünk!
2010. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is beadattam, szintén 34.000 volt a két oltás együtt, nem bánom, mert láttam, mit tud művelni ez a vírus egy kicsivel. Ha csak annyit ér, hogy enyhébb a lefolyása a betegségnek, már megérte.
2010. jan. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2*18000,- és a kislányomnak is beadattuk.

A mi dokink kifejezetten javasolta, és miután megtehetem védem a gyerekem ez ellen.

Az hogy hatásos e, azt nemtudjuk, mert szerencsére még nem volt csak 1szer beteg, akkor is csak megfázott.

Üdv 16 hónapos anyuka

2010. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi is beadattuk, 2X17.000, mint már feljebb megírták. Nekünk is a doktornő javasolta, mindenkinek javasolja, mert a saját rokonságában fordult elő ez a betegség.
2010. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Az én kislányom is elkapta,de az én orvosom nem ajánlott semmilyen oltást.nagyon bele esett,de hála a jóégnek nem kellett korházba menni vele másfél hétig tartott.Az a lényeg hogy sok folyadék kell nekik.
2010. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én gyerekorvosom és a védőnőm se ajánlotta,mert még kb.500 olyan betegség van ami lázzal,hányással,hasmenéssel jár.
2010. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!Mi is beadattuk,36000Ft volt.Szerencsére nem volt semmi baja eddig,remélem nem is lesz.Szerintem hatásos.
2010. jan. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!