Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adhatnék és mikor ajándékb...

Mit adhatnék és mikor ajándékba, ha vkitől, akinek 1.5éves a gyerkőce kölcsönkaptunk sokmindent ( terhesruha, babaruha, sterilizáló, fejőgéps ilyesmiket)?

Figyelt kérdés
Amikor odaadja vagy amikor visszavisszük illik adni "hála"ajit?
2008. aug. 15. 06:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy csaj,aki kölcsönadott nagyon sok mindent... Első mindig az volt,hogy tisztán,kifertőtlenítve mindent,de tényleg mindent visszaadtam... Nem várta el sose tőlem,hogy vegyek nekik valamit,de mivel az én lányom és az ő lánya között kereen 1 év van így nem volt nehéz vásárolni a kislányának. Én ahol megláttam valami szépet,jó árba(nem a csillagos ég a határ)megvettem. Három ilyen alkalom volt. Vettem egyszer egy szupi térdgatyót,egyszer egy bársonygatyót meg egy felsőt hozzá. És nem érzem adósnak magam,de nem tudtam volna megtenni,hogy csak egy "köszi"-vel letudjam ezt a segítséget...:) Sztem valami apróságot vegyél,ha megtudod tenni anyagilag.
2008. aug. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor az köcsögség tőlem, ha én akkor akartam vinni ajit amikor visszavisszük a dolgokat (fokozatosan). A terhesség 6.hetétől végig ágyba feküdtem jóformán, és amióta megszületett a baba, azóta is 2x voltam teszkóba kb 20perce a férjemet meg nem tudom ilyen válogatós dolgokra megkérni, mert nagyon más az ízlésünk és ezért úgy gondoltam, h ha majd jól leszünk és visszük vissza akkor....akkor tévedtem? jaj...:O(
2008. aug. 15. 07:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne köcsöség??? Nem azt írtam,hogy percre pontosan vidd vissza... Majd visszaviszed csak a lényege hogy minden kerüljön vissza amit adott tisztán. Az ajándékot meg akkor adod amikor akarod.
2008. aug. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, rosszul fejeztem ki magam, az "akkor köcsög vagyok" inkább belső monológ volt, mert elbizonytalanodtam a döntésemben, csak sebtiben így fogalmaztam meg, hogy egyből ki is írtam. Bocsi, nem Neked szántam, köszi a s.o.s véleményed!!!
2008. aug. 15. 07:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Én annak a híve vagyok, hogy elfogadom, amit adnak, és én is ott segítek, ahol tudok. És hiszem hogy ha én segítsget kapok és fogadok el, akkor egyszer én is meg fogom tudni hálálni. És nem térdnacival... Lehet, hogy egyszer el kell rohanjon valahova és vigyázol a gyerekre, vagy mész postára és feladsz neki valamit, vagy bármi. Szóval én inkább epárti vagyok. PErsze, ha olyan helyen jársz, és látsz valamit, vedd meg, ha jó szivvel teszed, és nem muszályból. De én direkt ajándékot keresni nem mennék el...

Én sem tudtam még kimozdulni a lakásból, 9 hetes a lányom, és már venni kéne neki nagyobb ruhákat, de nem tudok 3 boltot végigjárni a gyerekkel a városban, főleg nem kocsi nélkül... Ez a mi sorsunk, majd ha nagyobbak lesznek, jobban tudunk mozogni:-)

Nagypám is mindig azt mondja, amit adnak, el kell fogadni:-)

Szeritnem...

2008. aug. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is meg akarom hálálni a barátnőm segítségét még akkor is, ha ő ezt nem várja el. ha mindent meg kellett volna vennem amit adott súlyos 10 ezreket kellett volna költenem. az ajándékban-, és a segítségben, figyelmességben is hiszek. mivel mi távol lakunk egymástól marad az ajándék. 1 éves a lány és készségfejlesztő játékot veszek majd neki. mindketten megérdemlik a figyelmességet !!!
2008. aug. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!