Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babám haja normális,...

4 hónapos babám haja normális, hogy ennyire hullik?

Figyelt kérdés
Nme volt egy könnyű és egyszesrű terhességem.(terhességi cukor,görcsölgetés az elejétől...)Ráadásul túl is lett hordvanem tudni mennyivel,mivel PCO-s vagyok,de amikor megszületett a bőre mindenhol nagyon hámlani kezedett.Ahol tudtam olajjal szépen ledörzsöltem ahogy a doki néni mondta,de a fején nem nagyon mertem.Persze próbálgattam,de messze volt a tökéletestől.Ez egy idő után vastag pikkelyekké állt össze.Most erőt vettem magamon és leolajoztam és el kezdtem lekapirgálni,de nagyon jött vele a haja is.Szerintetek ez normális?
2010. jan. 30. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
A kisbabák haja általában kihullik egy idő után, szóval ez teljesen természetes. Ismerek olyan babát, aki nagy hajjal született és néhány hónaposan már teljesen kopasz volt. A babáknál a hámlás is normális, minden babának lehámlik az első bőre..ezen az olajozás inkább csak ront, mint használ, mert az olaj szárítja a bőrt. Inkább minden fürdetés előtt kend be a pici bőrét gyógyszertári fürdetőkrémmel, hagyd rajta egy rövid időre, majd mosd le! Ez táplálja a bőrt, nem szárít és mivel nincs benne semmiféle vegyszer, illatanyag, nem okoz később se allergiát, bőrproblémákat.
2010. jan. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fején lévő felrakódás valószínű koszmó, vegyél koszmó elleni sampont, vagy kend be fürdés előtt olajjal, húzz rá kissapkát, és fürdés -hajmosás után jó alaposan keféld ki a kis fejbőrét, attól nagyon szépen lejön. A haja meg biztosan a babahaj, az én fiam négy hónaposan úgy nézett ki, mint egy apóka, kopasz foltokkal, és szanaszét álló néhány szál hajjal:)
2010. jan. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kimaradt, hogy a babahaj, ami kihullik a legtöbb babánál egy idő után.
2010. jan. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A túlhordás miatt valószínűleg felázott a bőre a magzatvízben. Az én kislányom nagy hajjal született, most 5 hónapos és hullik a haja.

Én mikor koszmós volt a feje fürdés előtt egy órával beolajoztam és húztam rá egy sapit. Majd fürdés előtt babafésűvel átfésültem (nem kefével) és 3 nap alatt szépen lejött a koszmó. Szerintem ezt te is kipróbálhatod, bár nem tudom mit értesz "kapirgálás" alatt.

2010. jan. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem a védőnő mondta,hogy persze óvatosan,de a körmömmel szedjem le.A lányomnál is annó így csináltam,bár neki nem volt ilyen csúnya.Most már szebb a fiamnak is,bár még ma meg holnap kell olajozni és tisztítani,mert vbannak területek ahol már nem volt türelme,hogy birizgáljam.Az olajtól egyébként tényleg szépen lejön.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.Akkor ne aggódjak a csomóban hulló haj miatt?

2010. jan. 30. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!