Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak 17 hónapos...

Mit csináljak 17 hónapos fiammal, sehogy se marad meg a fenekén, házi munkával vagyis semmivel nem haladok a háztartásban?

Figyelt kérdés

Néha a kibukás szélén érzem magam (ez köszönhető részben kismama állapotomnak is elismerem), de ez már annál több. Gyereknevelésileg elakadtam -nagyon-, a kedves maholnap 17 hónapos kölyökről van szó. Már sok ismerősöm rég nem használja (kb. 1 éves kortól) a járókát. Mi még igen. Ennek elég határozott oka van. Ha haladni akarok itthon házi munkával, ebéd főzéssel, teregetéssel, takarítással, muszáj vagyok belerakni Mazsit járókába. Ha járókán kívül van és nem tudok kellő figyelmet fordítani rá, azaz állandóan, akkor kanapén ugrál fején lavórral, monitort, lámpát borígat. Szekrénysort rámol, könyvek lapjait tépdesi, meg ami veszélyes. Nevet rajtam, rajtunk. Tudja, hogy mit nem szabad, de csak azért is. Van játéka, könyve, de hiába megyek oda hozzá 4-5 percenként, nem tud fenekén meg maradni. Nem egyszer borítottam fel a konyhában fel valamit, vagy égettem oda amiatt, hogy azonnal ugrani kellett beavatkozni rossz csont kölök tevékenységébe. Teregetésbe se tudom igazán bevonni, mert a szárítót kinntre (folyosó vagy erkély) kirakni, mivel magára rántaná. Etetőszékben régebben egész elvolt, amíg pl. pucoltam zöldséget (addíg vmi játékot, kanalat kapott kezébe, vagy rágcsálni való).Azt étkezésen kívül ott se marad meg, ORDÍT, VISÍT benne. Ma délelőtt végig üvöltötte szinte a reggelt és a délelőttöt. Ebédre annyi ereje sem maradt, hogy kajálni tudjon, elájult ágyikójában.

Szóval, tudom, hogy rövidesen összepakoljuk a járókát (gyerek puffer tárolót), mert se az én idegeim, se az Mazsi gyerkőcé nem bírják. Arról meg halvány lila gőzőm sincs, hogy utána, hogy terelgetem gyereket. Hadakozunk, és úszik a lakás majd biztos. Anyukám höbörgőtt, hogy miért is akarnánk a ketrec használatát felfüggeszteni, hiszen az még majd akkor is jó lesz, amikor Mazsi 21 hónapos lesz és itt lesz már a kistesó. Szerintem arról teljesen elfelejtkezett, addígra simán kimászik belőle.


2010. jan. 30. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez a Mazsi...:) Az én Törpém még kicsi a tiédhez képest, 8 hónapos; de most kezdett el mászni és hát mit ne írjak néhol párnákból barikádakat kell emelnem, mert mindenhova be akar jutni, ahova csak lehet. Természetesen mostmár próbál térdelni, felhúzza magát a pelenkázóra , "pakolgat", hiszti, ha valamit nem ér el vagy elveszem tőle, hogy nem szabad... stb:) Persze közben még nem mosogattam, nem ágyaztam be, 3 tányér még mindig ott a mosogatóban...de minden figyelnem kell rá. Én főzni max. akkor szoktam ha apu tud felügyelni rá , takarítani is. Ilyenkor , amikor elalszik este, akkor kezdek el rámolgatni utána. Barikád fel, mosogatás, pakolgatás, meg ami belefér.Nem ajánlanám a bébikompot, de lehet hogy egy ilyen kis aktív Mazsika esetében az nagyon jó lenne:))

2010. jan. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

22 hós a kisfiam, és ugyanezt műveli. Az ég világon mindent kiborít, szétszed, ledobál, kiszór, szétszakít, szanaszét pakol, lehúz... Egyszerűen amihez nyúl, ott kő-kövön nem marad. És van mellette egy picibabám... Én megpróbálok higgadt maradni, és nagyon sokat foglalkozni vele, mert azt hiszem ez a viselkedés inkább figyelemfelkeltés a részükről " Nem baj, ha leszidnak, legalább addig is velem foglalkoznak."

Így ha már több a sokknál, veszek egy nagy levegőt, összepakolom gyorsan a romokat, és leülök hozzá a szőnyegre építeni, kocsizni. A pici is lent van velünk egy pléden, nagyon jól erzi magát. Így a teregetés estére marad, de nem bánom... Nekem ez vált be.

2010. jan. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 15 hónapos,és hónapok óta én sem tudok semmit sinálni tőle,mert a lábamba kapaszkodva sír,ha nem vele foglalkozom. A porszívózást kénytelen vagyok olyankor csinálni,amikor ébren van,de minden mást akkor csinálok,amikor alszik. Vagy felkelek reggel korábban mint ő és olyankor főzök,bepakolok a gépbe stb, vagy a délutáni alvásnál (ami kb 1-2 óra) főzök,egyebek. nagyon jól kell beosztani az időt,mert különben elúszunk. Ez egy várandós anyukának nagyo nehéz lehet,hiszen napközben is le kellene pihennie, hiszen szüksége van rá. Kitartás! Apukát be kell vonni a háztartási feladatokba! :)
2010. jan. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
22 hónapos válaszadónak üzenném, hogy akkor ilyesmiben kell gondolkodnunk, mert pontosan 21 hónap korkülönbség lesz a két pici között. Végül is csak az a megoldás, hogy állandó figyelem és játék, háztartás meg egyéb időben:( Majdcsak kinövik...
2010. febr. 1. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!