Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos csecsemőnél kellemet...

6 hónapos csecsemőnél kellemetlen szájszag?

Figyelt kérdés

Illetve a nyála büdös. Úgy tudtam/tudom, hogy a fogak között élő baktériumok tudnak szájszagot okozni.

Így nem teljesen értem, hogy 6 hónaposnál, akinek összesen két, épphogy kibújt foga van, miként fordulhat elő.


Minden más szempontból egészséges, jó hangulatú, jó étvágyú. Érdemes orvoshoz fordulni ezzel?


2014. nov. 29. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Iszik eleget?ha igen.Esetleg refluxa nincsen?
2014. nov. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Iszik, refluxrol nem tudunk. Orvos havonta latja, eddig nem volt eü problemaja.
2014. nov. 29. 16:37
 3/7 anonim ***** válasza:
akkor nem tudom.védőnőt vagy az orvost kérdezd meg nehogy legyen valami.
2014. nov. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el az orvoshoz. Nem hiszem, hogy ez normális jelenség. Ha megszagolom a babám száját, nagyon finom illata van a leheletének.
2014. nov. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Offolok bocsi, csak nem akarnék kérdést kiírni újat. Az enyémnek a lába büdös néha, 5 hónapos. Viccesen hangzik de most komolyan. Izzadhat a lába ennyi idősen, vagy mitől büdi? Amúgy a szájszag lehet szerintem a tápszertől is, már ha tápszeres. Nekünk egyszer kilöttyent a cumisüveg tartóba és magába szívta úgy a hungarocell, hogy nem tudtam sehogyse rendesen kimosni. Már nem is használom, mert szörnyen belebüdösödött a tápszer. De az üvegbe is egyébként gyorsan bele tud büdösödni ha nincs egyből kiöntve. Itt van amúgy egy cikk [link]
2014. nov. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi de csak az előzőre tudok vàlaszolni. De még mennyire!!! Az én kislànyon lába igazi savanyú "illatú" szokott lenni ha megizzad :-) de imàdom :-D
2014. nov. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lábszaga is szokott lenni, de arra rájöttünk, hogy a műszálas rugdalózóban van csak. Azokat lecseréltük, azóta nincs lábszaga.

De ez gondolom a szájszagával nincs összefüggésben.


Egyébként tápszeres. A szájszagát felnőttéhez tudom hasonlítani, amikor bár nem evett büdös ételt, de nem is mosott fogat. Olyan, mint a reggeli szájszag egy amúgy egészséges felnőttnél (aki nem dohányzik, nem evett fokhagymát, stb, tehát nincs plusz szagforrás).

2014. nov. 30. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!