Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen kezdik el a...

Mennyi idősen kezdik el a babák az alkotó tevékenységet?

Figyelt kérdés

Minden gyerek más, de vegyük úgy, hogy a fejlődésben mindent időben csinált, nem volt lemaradva, sem előrehaladott.

Mikor vetted észre, hogy formát alkot pl. gyurmából, azért húz vonalakat a papírra, mert annak eredménye van, vagy esetleg építőkockából tudatosan tornyot épít?



2014. nov. 30. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:
A kisfiam 19 hónapos, kb. 2 hónapja épít tudatosan kisebb-nagyobb tornyokat az építőkockáival, persze, van, ami még összedől. Rajzolni imád, már régóta firkálgat, de abban még semmi tudatosságot nem fedezek fel, egyszerűen imádja, ha kriksz-krakszokat rajzolhat. Gyurmát még nem adtam Neki, de gipszből nemrég öntöttük ki a tenyerét, abban partner volt, szétfeszítette az ujjacskáit, ha kértem. A formabedobóra érzett rá nagyon, kb. 1 hónapja minden előzetes nélkül leült a sütifalójához, és hibátlanul behelyezte a formákat a helyükre. Ennyi jutott eszembe.
2014. nov. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10 hónapos és pár napja vettem észre, hogy a formabedobónál erőlködik azzal, hogy betegye a formákat a dobozba, de még nem jött rá arra, hogyan kell. Van már neki duplója, a részeket próbálja összeilleszteni. Addig ügyködik míg nem sikerül. Van nyomogatós zenélős játéka, amelyiknél már tudatosan nyomja meg a megfelelő gombot, hogy zenéljen a játék. Nem nyúl mellé, pont azt a gombot érinti meg. Szerintem (bocs, tényleg nem dicsekvés, nem vagyok "csakisazéngyerekemlehetalegjobb anyuka"), egy kicsit intellektuálisan fejlettebb, mint a korosztálya. Tudatosan használja az Apa, Anya, nem, szavakat. Teljesen érthetően ejti ki őket. Mozgásban nem jár előrébb, sőt egy picit talán csúszott is, de ő szemlélődőbb típus.
2014. nov. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!