Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ismertek olyan értelmiségi...

Ismertek olyan értelmiségi családot, ahol a gyerek (ek) nem szellemi szakmát választott (ak), nem alkotó tevékenységet folytat (nak)? Hogy viseli a család? Mi volt az oka a váltásnak?

Figyelt kérdés

Természetesen nem arról van szó, hogy két orvos gyermeke festő lesz, hanem, hogy mondjuk eladó akar lenni a közértben, vagy kozmetikus, fodrász, postáskisasszony.


Ilyen előfordulhat, vagy nagy valószínűséggel az értelmiségi szülők körében felnövő gyerek olyan lesz, mint ők? Úgy értem, mondjuk látja, hogy konferenciákra járnak a szülők, van ezernyi könyvük, és akkor ő is ezt veszi természetesnek?


2014. szept. 3. 08:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hat en meg pont olyat ismerek, hogy tanar hazasparnak szobafesto lett a fiuk magyartanari foiskolai vegzetseggel.

Miert? Mert alkoholista a gyerek es ket het utan kirugtak a sulibol. A kocsmaba osszebaratkozott egy festovel aki viszi magaval dolgozni es munka utan inni.

2014. szept. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (mindketten gépészmérnökök vagyunk - igaz, konferenciákr nem járunk) az egyik gyerek tanár, a másik biológus kutató, a harmadik eladó. Ö ezt választotta, mi meg nem szólunk bele, mert az ö élete.


De ettöl függetlenül neki is sok könyve van, az általános ismeretei és az érdeklödési köze nem a munkahely-kocsma-berúgni kategória, szóval az általános érdeklödési köre értelmiségi jellegü.


Ha valaki otthon abban nö fel, hogy tudni jó, annak mindig ez lesz az alap.

2014. szept. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
2: Ez nagyon szép dolog, szerintem ez az első próbatétele az embernek életében, hogy a gyerekeiből mi lesz. Jó ember vagyok-e? Képes vagyok-e elfogadni, hogy ez az ő vágya? Esetleg azt, hogy nem örökölt olyan jó agyat, és nem magunkat hibáztatni érte. Szerintem nagyon szép, hogy elfogadjátok a harmadik gyerek életét is, sok szülő nem tenné...
2014. szept. 3. 08:59
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy srácot, a szüleinek nem tudom a foglalkozását, de mind a két nővére egyetemet végzett, egyikük úgy tudom doktorált is. A srác viszont asztalos lett. Ő azért választotta ezt, mert kicsit más akart lenni, mint a testvérei, és egyébként ez érdekelte és ebben érezte magát tehetségesnek.
2014. szept. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
98%

Értelmiségi szülő, ha nem nézi le a "kétkezi munkást", akkor simán elfogadja, hogy a gyerekének más a jó, mint neki. Inkább egy jó asztalos, vagy festő (csak hogy a fenti példáknál maradjunk), mint egy unott diplomás.

Az olvasás szeretete, pedig nem diplomafüggő.

2014. szept. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

"Értelmiségi" nem nézi le a "fizikai" dolgozót, különben lehet, hogy "értelmiségi" csak éppen nem értelmes.

Amúgy a fizikai munka sokszor jobban fizet, mint az "értelmiségi"

2014. szept. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Hatos: Igazad van, vannak kétkezi szakmák, amik sokkal jobban fizetnek, mint bizonyos szellemiek.

Egyébként meg sokan összekeverik a szerzett tudást a született intelligenciával.

Ötös voltam.

2014. szept. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy mondjuk a pénz ennyire fontos tényező lenne ebben a kérdésben. A szülőket nem ez befolyásolja szerintem, ha emiatt lázadnak...
2014. szept. 3. 09:48
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek példát mindkét irányra, ahol az értelmiségi szülőknek lett szakmunkás gyereke, meg olyanra is, ahol a kétkezi munkásból élő szülőknek lett értelmiségi gyereke.

Áltlaában - főleg kisebb korban - sok gyerek ma szülőket veszi alapul, ha a szülő orvos, a gyerek is az akar lenni, ha boltos, a gyerek szintén arról álmodik, hogy ő boltos lesz. Aztán az évek során tinédzserkorra már kialakul a gyerek saját érdeklődése, amire persze sokszor nagy hatással van a szülők foglalkozása, na meg arról nem is beszélve, hogy - rettentően helytelenül - sok szülő rá próbálja erőltetni a gyerekre a saját elképzeléseit. Amivel persze csak azt érik el, hogy elszúrják a gyerekük jövőjét. Amondó vagyok, hogy többet ér egy munkáját szerető és lelkiismeretesen, jól végző pék, mint egy munkájától undorodó, megkeseredett fizikus.

2014. szept. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
37%
Nem az a lényeg, hogy milyen munkát végzel. Lehetsz fizikus, gépészmérnök, asztalos, villanyszerelő, vállalkozó, a lényeg, hogy keress jól. A többi csak mellébeszélés.
2014. szept. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!