Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S! Kisfiam sajnos...

S. O. S! Kisfiam sajnos beteg, ezért nagyon keveset eszik. Mindent megevett eddig, most szinte semmit. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
1 éves elmúlt,mindent eszik már,de most,hogy beteges nagyon keveset.Mit adhatnék Neki,amit biztosan meg is enne,és laktató is?Félek,nehogy fogyjon:( Most már másfél hete így megy,azóta persze sokat javult,de az étkezés ami nem tetszik nekem :((( Tudnátok javasolni valami olyan ételt,amit BIZTOSAN megenne?Segítsetek kérlek,mert most tényleg tanácstalan vagyok:(
2010. jan. 31. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a kedvence? A húsleves például be szokott jönni, vagy a tejpépek, ha édesszájú, de ezt tényleg gyereke válogatja. A lényeg, hogy találj valamit, amit azért hajlandó megenni.
2010. jan. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tejpépet nagyon szereti,de azt sem adhatok mindig:( Húslevest is szereti,de most az sem kell:( Amúgy elvan szépen,de aggódok miatta:((( Tápszert is kap még,tegnap 2x azt adtam,mert muszáj ennie valamit.Főzelékeket semmit,gyümölcsöt semmit:(
2010. jan. 31. 09:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 4-5 napig ebben a helyzetben voltam.

Már nem tudtam ki találni semmit és az óriás túrórudi csoki nélkűl, azt megette vagy almát kekszel összeturmix.

Igazán nem tudtam erőltetni, mert ki sem nyitotta a száját. Viszont próbáld meg, hogy kitolod az étkezési időt, hátha éhesebb lessz és szívesebben enne. Vagy, amikor a Ti esztek oda űltetni és falatkákat(kenyér-felvágott stb) adni a szájába. Pár nap alatt reméljük nem fog fogyni a babád, de legalább igyon sokat. Én hársfa teát- hársfa mézzel és aszkorbinsavval csinálom és ezt szivesen issza. (megfázásra)

2010. jan. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én 14 hónapos kisfiam is beteg most,sajnos!

Minden nap kap levest 2x,langyosan adok neki joghurtot,folyékony tejpépet pohárból,mert ő sem akar enni semmi szilárdat,teát viszont rengeteget iszik.

2010. jan. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is most volt beteg, fogyott is 60g-ot. Adj neki olyat ami a kedvence, nem baj, ha egész nap tápszert eszik vagy tejpépet. A lényeg, hogy egyen. De ha lázas akkor nem csoda, hogy nem eszik. Ez természetes reakció mert az emésztés olyankor csak elvonja az energiákat (a doki mondta). Az enyém lázas volt 3 napig. Csak az ivásra kell nagyon figyelni.
2010. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Már nem lázas szerencsére,folyadékot rengeteget iszik,abból nincs hiány.Viszont a kakija nagyon híg,és tegnap estére nagyon ki is pirosodott:( Bekentem Sudocrémmel,és mára már éppenhogy csak picit piros,gondolom az is fájhatott Neki.Most Bolognai spagettit kap miután felébred,azt szereti,na meg a paradicsomos ételeket is:)Hát remélem mihamarabb meggyógyul,és vissza térünk a régi kerékvágásba.:)
2010. jan. 31. 11:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem azt mondta a dokinéni, hogy igyon sokat, és azért valamit egyen is.

A kisfiam 3 napig volt nagyon beteg, de addig nem evett, amíg szedte a gyógyszert. 1 hét alatt fogyott 20 dekát. Nagyon megijedtem. Amikor viszont elfogyott a gyógyszere, egyből visszajött az étvágya is, és simán vissza hízta azt, amit leadott.

2010. jan. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!