Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cukorral kapcsolatos kérdés,4h...

Cukorral kapcsolatos kérdés,4hónapos a fiam?

Figyelt kérdés

nehezen kakil mostanában, és cukros kamilla teát adok neki nap 2x olyan 20-30ml-t. régebben nagyon hatásos volt, de most nem segít, de azt is olvastam hogy jó cukros legyen. de (talán) azóta hogy adom neki össze vissza eszik, nyugtalanul alszik, stb. lehet a sok cukor miatt. pl megdobja a cukorszintjét azt leesik és...stb...éjjel 3x kel és mindig éhes, eddig 1-2xkelt.

nem lehurrogást szeretnék, csak segítséget, mert nekem sem tetszik a cukros tea, főleg hogy nem is hatásos most, és ha emiatt nyűgösebb is akkor meg pláne nem örülök neki.


2014. dec. 2. 07:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatod vagy tápszeres? Szerintem felejtsd el ezt a cukros teáztatást. Vannak más megoldások is. Szélcső, kúp stb.
2014. dec. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

tápszeres.

a szélcsövet próbáltuk, 1-2x volt sikeres, minap próbáltam és csak sírt tőle, így nem erőltetem. a kúpot még nem próbáltam. abból milyet ajánlasz?

2014. dec. 2. 08:07
 3/9 anonim ***** válasza:
És ha mást adnál neki? 4 hónaposan már kaphat pl. répát, barackot, sütőtököt, amik általában hajtósabbbak. Vagy szintén cukron alapszik, de babáknak szokták ajánlani a Laevolac lactulóz szirupot. Plusz érdemes néha két evés között egy kis vízzel is megkínálni.
2014. dec. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én glicerinest adtam. Persze itasd sokat.
2014. dec. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Glicerines kúpból (gyógyszertárban így mondták) egy negyedet lehet adni vészhelyzet esetén, de nem rendszeresen, mert hozzászokik a baba.
2014. dec. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Először is, tápszer váltás. A jó tápszertől nem szabad, hogy ilyen szorulásos legyen.

Lassan elkezdhetitek a hozzátáplálást, de a ti esetetekben a reszelt alma helyett barackpürével kezdenék (ill. lével, a szabályoknak megfelelően) vagy párold meg az almát és úgy add. Próbálj inkább hashajtós gyümölcsleveket.

Próbáld többször itatni, sima vízzel, vagy sima babateával, amiben nincs cukor. Melegen add a teát, mert a meleg folyadék is segít megmozgatni a beleket.

Amire majd figyeljetek hozzátáplálásnál, az a répa, banán, rizs.

4 hónaposan már a fogacskák is mocoroghatnak, lehet, hogy azért kel többször.

2014. dec. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mit jelent az pontosan, hogy nehezen kakil?
2014. dec. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

NAGYON szépen köszönöm a válaszokat.

eddig általában 1-2x kakilt, ugyan azt a tápszert kapta. vagy ha nem, ahogy írtam is reggel kis kamilla tea, kb 10-20ml és 10percen belül kakilt is. de most kb 2-3naponta kaki és keveset, nehezen. és látom is rajta hogy erőlködik. de most már csak vizet adok neki, nem akarom hogy baja legyen.

a hozzátáplálást lassan elkezdjük, de ahogy írtátok akkor a barackkal kezdjük. meglátjuk hogy mi lesz.

igen a fogzás is elég rendesen jelen van, eszi az öklét, ujját, nyáladzik stb. csak nem tudom hogy ilyen korban mennyire befolyásolja, a napját.

eddig éjszakánként kb 2x kelt, evett aludt, de most 3x is igényli a kaját és köztesen is sokat mocorog, nyöszörög. nappal is sokat megyek be hozzá mert felsírdogál de a szeme csukva, tehát még aludna, de valamiért nem tud nyugisan aludni.

köszi még egyszer a normális válaszokat.

2014. dec. 2. 08:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyen problémánk volt, és a Humana Digest plus tápszert ajánlotta a gyerekorvos. Bevált. Bébiételben kapható szilvával is próbálkozhatsz, azt lehet már adni neki.
2014. dec. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!