Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekem nincs bajom a...

Csak nekem nincs bajom a védőnővel? Tényleg ennyire mázlista lennék és ez kivételes?

Figyelt kérdés

Az ismerőseim nagy része nincs megelégedve a sajátjával. Sőt!

Itt olvastam, nem 1x, hogy mennyire haszontalannak tartják és próbálják kerülni a taláálkozást.

Én örülök, hogy van mert rengeteget segít. Terhesen 2hetente kellett járni és mikor megszültem az első pár hónapban is 2hetente ellett. Most havonta járunk, de van hogy máskor is bemegyünk tanácsot kérni. Nálunk is többször volt már. Számomra áldás, hogy van. Másnál tényleg ennyire rossz vagy túloznak kicsit?


2010. jan. 31. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem sincs bajom vele, sőt! Bár ilyen oldalakon is olvasgatok, mégis az ő tanácsait fogadom meg mert eddig mindig minden rendben volt velünk, ő nagyon segítőkész és nem elfogult, nem is nyomulós, ráadásul a kedvencei is vagyunk kicsit, szóval teljesen jól megvagyunk vele. de elhiszem, hogy van ellenpélda is.
2010. jan. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nagy szerencséd van, hogy kifogtál egy aranyos védőnőt.Akiket én ismerek azon kívül, hogy szép és aranyos a baba nem tud mást mondani. Ha kérdésem van inkább itt kérdezem meg, mert az én védőnőm érdemleges választ nem igazán tud adni, pedig nem fiatal, és van családja. Becsüld meg!!!
2010. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Már többször írtam,h ahol most élünk,maximálisan meg vagyok elégedve a védőnőkkel.Nem tukmálja magát-4 gyerekem van,sok újat nem tud mondani-,de ha segíteni kell,akkor ott van.Szakmailag is a csúcson vannak,nem csak eljárnak a továbbképzésekre,hanem fel is fogják amiket ott tanulnak.És kedvesek,segítőkészek.
2010. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is szeretem a védőnőmet, bár még nagyon fiatal és könyvszagú a tudása, de nagyon igyekszik és az is látszik rajta, hogy nem csak melegedett a fősulin.És becsülöm azért is mert lelkiismeretesen végzi a dolgát pedig a mi környékünkön extra nehéz dolga van.
2010. jan. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Akadnak nem jó védőnők is,de inkább az anyukákkal van baj.

Tanácsot a neten a többi tapasztalatlan anyukától kérnek,vagy elolvasnak valamilyen más fórumot.És ezt szentírásnak tekintik.Ha a védőnő mást mond,mint amit hallani akarnak,vagy kifogásol valamit,akkor a védőnő a rossz.

Pl. olvassák,hogy a babákat igény szerint kell szoptatni.

Hiába mondja a védőnő.hogy ez nem azt jelenti,hogy ahányszor sír a pici,azonnal szoptatni kell,hanem azt,hogy nem szabad ragszkodni pl. a 3 óra hosszához.De két szopi között legalább 2 órahosszának elkell telnie.A baba gyomrának is kell idő a pihenésre és az emésztésre.Ők akkor is mellre teszik akár 10-15 perc után,ha a pici sír,mert árt a kislelkének,ha sírni hagyják.Pedig lehet,hogy éppen azért sír,mert az állandó szopás miatt fáj a hasa.

És még lehetne sorolni az önfejűségeket.

Van néhány védőnő ismerősöm,velük szoktunk beszélgeti a tapasztalataikról.És ezen a fórumon is olvashatok sok vak vezet világtalan kérdést és véleményt.

2010. jan. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ebben teljesen egyetértek veled. Nálunk talán egy anyuka van aki nem jön ki vele, de ő is az önfejüsége miatt. Sokx előfordul velem is, hogy nem fogadom meg a védőnő tanácsát, de legtbbször hasznos dolgot mond. Elhiszem, hogy vannak olyan védőnök akik nem foglalkoznak azzal ami a dolguk lenne-ismerek ilyet-, de azt nem hiszem hogy olyan sok lenne belőlük mint ahogy azt sok anyukától hallom.
2010. jan. 31. 21:17
 7/11 anonim ***** válasza:

igaza van az utolsónak,tényleg sok anyukával van inkább baj.én elhiszem,hogy van olyan aki nagyon a saját kénye kedvére csinálja a dolgait,és hozzá még van egy stílusa is,de szerintem az anyukákat sem kell félteni.Régebben kérdeztem miért változnak meg a nők többsége ha anyuka lesz.Kiállhatatlan hisztis,ingerült nők lesznek,persze tisztelet a kivételnek,és aki most nekem esik,nos ő biztos nem az!!

Tény,hogy nagyon sok a rossz az anyukákba,de a védőnő csak teszi a dolgát.az ő szava se szentírás,juj mennyi okost embert lehet még megkérdezni,de nem itttt.

Egyébként az én védőnőm egy tündéri,okos,és felelősségteljes,volt tanácsa amit nem fogadtam meg,meg is bántam.de biztos van sajnos nem jó szakember is.

2010. jan. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 2 pici gyermekem van. 3szor költöztünk,mindhárom helyen nagyon kedves, normális nőket fogtam ki. Egyik se volt az a tudálékos fajta de bármi kérdésem volt, rögtön fordulhattam hozzájuk.

Igaz h terhesen pl. otthonomban nem látogatott az egyik, de mikor megszültem akkor viszont 2 naponta jött, segített mindenben, pedig nagyon bizonytalan voltam, igazi első gyerekes anyuka :)

Nekem nem élnek a szüleim sajnos, a férjem rokonsága meg nem iagzán kiváncsi ránk, szóval nekem jólesett h valaki ránknyitja az ajtót.

Én örülök hogy van ez a szolgáltatás és én jót fogtam ki pont :)

2010. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is nagyon meg vagyok elégedve, az enyém is nagyon jó. Sok jó tanácsot kaptam már tőle, bízom is benne, elvégre több babával volt már dolga mint nekem:) (első baba) Néha mondd olyat, amivel nem értek egyet, de ilyenkor sem tukmálja a véleményét, hanem elismeri, hogy úgy is jó ahogy én gondolom, és csináljam ahogy jólesik:) Szóval nekem szerencsém van.
2010. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem sincs semmi gondom vele.
2010. jan. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!