Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A korházakban miért tesznek...

A korházakban miért tesznek az újszülöttek kezeire kesztyű szerűséget?

Figyelt kérdés
2014. dec. 8. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert összekarmolják az arcukat.
2014. dec. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
karmolnak, 2 hetig nem szabad levagni nekik a kormuket.
2014. dec. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A lanyomnak az egyik kezen vol csak, amiben a branul volt. Gondolom vedtek, nehogy beleakadjon es kitepje.
2014. dec. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

általában hosszú körmökkel jönnek a világra amit kb 2-3 hétig nem szabad levágni,de mivel odakapnak az arcukhoz,szemükhöz így megkarmolhatják magukat,erre van a kiskesztyű!

Mindkét fiamnál vittem a kórházba magammal!

2014. dec. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem ajánlják a körömvágást két hetes korig, nehogy begyulladjon, de ha annyira nagy neki, alkohollal áttörölgetett babaollóval vághatsz le belőle, de ne túl kicsire, és egyenesre hagyd mindenképp. Védőnő tanácsolta, és én is így csináltam semmi gond nem lett belőle. Az újszülötteknek is fontos az érintés, a tapintás, a bőrkontaktus az anyával, ezért ma már sok kórházban nem javasolják a kiskesztyűt. Sokkal jobban kialakul a kötődés köztetek, őt több inger éri, a kicsi agya fejlődésére is jó hatással van az érintés.
2014. dec. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Pont a bőrkontaktus miatt is teszik az anyuka mellére egyből a babát születés után. (ez kimaradt az előbb)
2014. dec. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 10. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!