Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Asztmás/bronhitises babája...

Asztmás/bronhitises babája van esetleg valakinek? Milyen gyógyszereket kap?

Figyelt kérdés

A fiamnak most írtak többek között napi 2-szer 2 puffot Ventolinból, de a férjem szerint, aki asztmás, nem szabadna beadnunk, mert neki két tüdőgyógyász is azt mondta, hogy Ventolint csak vészesetben használja, mert rossz a szívnek. Én a gyerek tüdőgyógyászra hallgatnék, ő az orvos, de érdekelnének tapasztalatok!

Köszi!


2014. dec. 8. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia,az én lányom 2 hónapos korától asztmás,egészen másfél éves korig kapta a Teofilin port,aztán át lett álva a Flixotid sprayre ,majd a ventolin is megy neki ha szükséges.Nekünk sajnos volt olyan fulladása köhögése hogy 4-szer 2 ment a ventolinből,most lesz 9 éves.

Mennyi idős a babád?

2014. dec. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk mind a 2 kislányunk beteg.

A nagyobbik 11, a kisebbik 5 hónapos kora óta kapja a gyógyszereket: Flixotide-ot 2*2 puff, Aerius 2,5 ml és mind a kettő kap Montelukastot este1-t.

A Ventolin rohamoldó, csak akkor adom napokig ha elhúzódik a sípolás, köhögés. Van még itthon és alkalomszerűen használjuk: teophilines kúp, berodual, dexa, spiropent, rectodelt.

2014. dec. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok! Sajnálom, hogy nálatok is van gond. :(

Az én fiam 1 éves és 2 hónapos.

Ventolint írtak 2-szer 2 puffot és 2-szer 1 puff Flixotide-ot.

Ha jól értem, nálatok nem megy minden nap állandóan a Ventolin, de nekünk úgy írták, csak a férjem "sokallja".

2014. dec. 8. 15:28
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, és Montelukastot kap még este 1-t.
2014. dec. 8. 15:32
 5/5 anonim ***** válasza:

A kisebbik csajszim nekem is 14 hónapos.

Nem kapja folyamatosan a ventolint, csak akkor, ha sípol. Múltkor 4 napig egyhuzamban. Akkor kapta a Ventolint 4*2 puffot, 6 napig kellett neki adnom.

2014. dec. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!