Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom, hogy mikor áll...

Honnan tudom, hogy mikor áll készen babám a bilire való szoktatásra?

Figyelt kérdés
13 hós, napjában többször előveszi a bilit, rá is ültetem,de még csak pelussal. Azonnal le is akar szállni róla. Szerintem még nagyon korai lenne a leszoktatásról, deakkor miért cipeli,pakolja a bilit?
2014. dec. 12. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Még korai. Nem azért cipeli, mert abba akar pisilni, hanem mert tetszik neki. Egy kis szék az neki, nem több.
2014. dec. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Korai. Az én 18 hónaposom is előveszi. Mondja is, hogy pisi, viszont fürdés előtt, ha ráültetem (ő kéri, a nővéreitől látta) azonnal felpattan. Csak tetszik neki, tudja mire való, de még nem érett rá.
2014. dec. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért cipeli, pakolja mert számára ez játék. Ugyanolyan, mint a többi. Nem azért érett egy kisgyerek a szobatisztaságra, mert játszik a bilivel, hanem mert felismeri az ingert, és tudja is kontrollálni. Ennek semmi köze ahhoz, hogy amúgy szereti-e a bili piszkálni.

Hidd el, nem kell a kérdésre sem most, sem később rágörcsölni, és akkor észre fogod venni, ha már megérett a szobatisztaságra. De az még legalább egy év.

2014. dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amíg baba addig biztos nem áll készen rá. :)

Majd ha mondja, érzi, hogy pisilni kell, és vissza is tudja tartani akkor lehet próbálkozni.

2014. dec. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, akkor áll rá készen, ha maga tudja jelezni (leginkább szavakkal), hogy szeretne pisilni/kakilni. Az én fiam 11 hónaposan ettől még messze van, de a 2 éves keresztfiam olyan 3 hónapja már bilibe pisil. Azt mondja, hogy "piss, piss" és húzza lefelé a pelusát. A kaki jelzése sajnos még nem megy neki, de 1-2 hete már legalább utólag szól, hogy "kak,kak". Szerintem ez is haladás. Korábban rejtegette a pelusban.
2014. dec. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

játszik vele, mint bármi mással.


Majd jelzi ha rá akar ülni. Nálunk a fiam nem hagyta magát visszapelusozni, inkább bilire ült.

2014. dec. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!