Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni hajhullás?

Szülés utáni hajhullás?

Figyelt kérdés

Anyukák, Ti mit csináltatok, hogy megálljon a hajhullás és meddig tartott?

Nekem 4,5 hónapos a kisfiam és olyan szintan hullik a hajam, hogy már szinte látszik a fejbőröm :(


Segítsetek légyszi, mert kezd lelkileg felőrölni :(


(Egy hete fogyott el a tejem, már nem szopik a babám)



2014. dec. 14. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Mindenekelőtt szerintem egy vérvizsgálat nem ártana, talán hormonvizsgálattal kiegészítve. Sajnos a szülés és az ezzel kapcsolatos testi változások olykor tartós, makacs problémákat tudnak okozni. Lehet, hogy a hajhullást más okozza, de egy vérvizsgálat sokat segítene a kiderítésében. Nem mindenkinek hullik a haja szülés után, mindenkinek más problémája adódhat, a hormonális átállás rendesen megviseli a szervezetet.
2014. dec. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kb fél évig (ezt írja amúgy a szakirodalom is) nekem is nagyon durván hullott, óriási adagokban jött ki a hajam, több helyen kopaszodtam. Semmi nem segített. Fél év után abbamaradt, most rengeteg 2-3 centis hajszálmező díszítik a fejemet. Én úgy voltam vele,h csak akkor vizsgáltatom ki magam, ha fél év után is folytatódik a hajhullás.

Most 9 hónapos a babám, és még szopizik is (tehát nem gondolom,h ezzel lenne szoros az összefüggés, inkább a szülést követő hormonváltozás a kiváltó ok).

2014. dec. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

nekem is fél évig hullott marék számra (előtte soha életemben, erős, vastag hajam volt..)

ma meg már látom az utánpótlást, nő, viszont a baba tépi ki..

2014. dec. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem is elkeserítően hullott.Fél évig.Nem szedtem rá semmit,fél év után én is láttam a bébihajakat.Visszaerősödött azóta.
2014. dec. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

:(

Akkor nincs igazabol mas, csak a turelem :(

Csak mar attol tartok, hogy az emiatti idegeskedestol meg jobban hullik :(

Ma pl hajmosasnal annyi kujott, hogy azt hittem ott ajulok el, pedig nem vagyok az a lelkizos, picsogos fajta, de ez mar megvisel es megijeszt... :(

2014. dec. 14. 23:34
 6/14 anonim ***** válasza:
én hozzászoktam, hogy takaríthatok mindent magam után, mintha macslám lenne. elmúlik 100 %, legalább "frissül" az állomány
2014. dec. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jajj, ne is mondd a takaritast... nem gyozok porszivozni, es amikor azt hiszem, hogy ok, hajszalmentesitettem, ranezek a fiamra es tele van a kis keze hajjal, amit meg a fogzas miatt allandoan a kis szajaba tomkod...
2014. dec. 14. 23:40
 8/14 anonim ***** válasza:
Én Bánfi sampont és hajszeszt használtam a szülés utáni hajhullásra. Kb. 2 hónappal szülés után már kilátszott a fejbőröm, alig volt hajam. Kb. 2 hónap alatt megállította a hajhullást, legalábbis alig pár szál marad a fésün és alig látok a földön, holott régen minden tele volt vele. Most 1 éves és 2 hónapos a fiam és a hajam dús és sokat nőtt is.
2014. dec. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát, ugyanígy voltam:


hajmosásnál két marékkal a kezemben maradt, tele volt a lakás, a gyerek, a kiságy, a szőnyeg.


Olyan szinten hullott a hajam.... rendes kopasz foltok voltak, csináltam is csomó fotót.


Aztán egyszer csak abbamaradt, most azon röhögünk, hogy úgy nézek ki, hogy a régi kopasz foltoknál pár centis, kiálló, felálló babahajak. :)


Elmúlik, nyugi.


Amúgy most az hullik ki, ami 9 hónapig nem hullott, mert a terhesség alatt egyáltalán nem hullik a haj, hanem utána, ahogy kiürülnek a hormonok, akkor hullik ki ilyen durván.

2014. dec. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem ez nem tűnik normálisnak, vagy legalább is ha én is így járnék, nem hinném el hogy ez normális. Igaz még csak 9 hete szültem, 5 hete nem szoptatok, a hajam tök szép. Első szülésem után sem hullott a hajam.

Én elmennék a nőgyógyászhoz vagy a házi orvoshoz és kérnék egy vérvételt. Nekem akkor hullott ennyire, mielőtt teherbe estem volna az első gyerekemmel, komoly hormon gondjaim voltak amiket napi 3 szem gyógyszerrel orvosoltak is, a hajhullás megállt és újra gyarapodtak a hajszálaim.

Szerintem ne hagyd annyiban, ne törődj bele hogy majd csak elmúlik.

2014. dec. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!