Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergia csecsemő korban?...

Tejallergia csecsemő korban? Ki van még ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5 hónapos tápszeres. Nos a székletével van baj, meg hogy egész nap sír :( Most kell majd mennünk kivizsgálásra.
2014. dec. 18. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam már 21 hónapos, 3 hónapos elmúlt, amikor az első véres széklet jelentkezett. Nagyon ijesztő volt. Aztán minden kakija véres volt, egyre durvábban, majd véres hasmenés. Ő csak anyatejes volt. Akkor eljutottunk a Bethesda gasztroenterológiájára egy nagyon jó dokihoz /áldom a nevét:-)/, és 1 hónap alatt megszűnt a véres kaki. Az én táplálkozásom volt a ludas. Ugye, minden átmegy az anyatejbe, tehát nulldiétát /tejmentes étrend/ kellett tartanom, és figyelnem a babám. Ahogy kiiktattam minden tejszármazékot az étrendemből, megszűntek a tünetek. Nemrég, 18 hónapos korában voltunk tejterhelésen, és teljesen kinőtte:-) de addig egy korty tejet nem ivott, semmilyen tejszármazékot nem evett /se sajt, túró, tejföl, vaj, semmi/, néztem az ételek összetevőit, nehogy legyen benne vmi tejes dolgo, mert még a felvágottban is tejfehérje. Szval Ő kinőtte a tejfehérje-allergiáját. 15 hónapos koráig szoptattam, addig nem ehettem tejes ételeket.

Persze, tudni kellene, hogy a babád a tej melyik összetevőjét nem bírja. Ha a laktózra érzékeny, azt kell kiiktatni, ha a tejfehérjére, akkor minden tejterméket. Gasztrós dokival kell konzultálnod! Ajánlom a mi dokinkat!

2014. dec. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az enyém már 18 hónapos. Sajnos még nem nőttük ki. Nálla 5 hónaposan derült ki, hogy laktózérzéken. Laktózmente tápszert kap azóta is. Azt mondták ezt kifogja nőni. Erre várunk...

nem írtd pontosan mi a gond. A háziorvos biztos írt ki seciális tápszert. Laktóz vagy tejfehérje mentes? Ha ezt issza elvileg hamar elmúlnak a tünetek.

2014. dec. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Úgy kezdődött hogy kevés volt a tejem, kapta a tápszer potlást, Milumil HA-s, de ez többször kihányta, és nagyon keveset hizott, bár nagy súllyal, 4580 grammal született. Aztán áttértünk a sima Milumil 1-es tápszerre. Közbe jött egy megfázás is, arra antibiotikumot kapott. De már az elejétől fogva minden napos volt a sírás, kaja előtt után, egész nap. Mindig volt valami, amire azt hitte az orvos hogy attól. Aztán vagy 3 hete megváltozott a széklet, átment rajta a kaja, hig és olyan lett a széklete, mintha pró "magok" lennének benne, és persze 2 hét alatt semmit sem hízott. Újra HA-s tápszert adunk neki, csak most a Humana tápszert. Már kezd hízni, de egész nap sír, az nem javult, és a széklete sem a legjobb megint. Ezért kell menni vizsgálatra. A doki tej, vagy laktóz ilyesmi allergiára gondol.


Vérvételből csinálnak vizsgálatot? Hétfőn megyünk orvoshoz.

2014. dec. 18. 15:05
 4/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok. A fiamnak nem csináltak vizsgálatot, állítólag a vérből nem lehet kimutatni a tejfehérje-érzékenységet. Nekünk, ahogy írtam, el kellett kezdeni kísérletezni, kiiktatni a tejes ételeket, és ha erre javultak a tünetek, akkor tejfehérje-allergia. A laktóz- és egyéb más ételallegiákról nem tudok.
2014. dec. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Antibiotikum után jött elő nekünk is. Amit megevett az jött is ki rajta. Napi 8-9× ment a hasa. Nekünk a háziorvos egyből kírta a laktózmentes tápszert. Gasztróra 1 hónapra kaptunk időpontot.

Laktózérzékenységnél van hasmenéses tünet, tesfehérjénél úgy tudom bőrtünetek, kiütés, ekcéma vagy hasmenés, véres széklet a jellemző.

2014. dec. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2-e voltam. Teszt nállunk nem volt. A fehérjét is állítólg csk egy éves kor után tudják szűrni, mert addig nincs ellennyag a vérben. A lakzózmentes 1 nap után helyrehozta, ez az orvosnk is elég bizonyíték volt. Azóta terheléses teszteket csináltunk csak.
2014. dec. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mi hétfőn megyünk orvoshoz. A laktozt azt tudjak vizsgálni ilyen pici babámmal?
2014. dec. 18. 18:32
 8/8 anonim ***** válasza:
A kisfiamnál 1,5 hónapos korától erős hasfájás és iszonyat büdös, rengeteg puki jelentkezett. De tényleg! Úgy képzeld el, hogy pár másodpercenként pukizott és olyan szaga volt, hogy marta az orrom! Éjjel-nappal sírt, szinte nem is aludt. Nem tudtam letenni. :( Már a háziorvos rájött, hogy laktózérzékenysége van, amit a gasztroenterológus megerősített. Laktáz cseppeket kap, amiktől 4 hónapos korától egész jól elvan. Úgy néz ki, hogy kinövi. Most 14 hónapos.
2014. dec. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!