Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztaltatok már olyat,...

Tapasztaltatok már olyat, hogy ha valaki megnézi a babátokat utána mindig olyan nyűgös, sírós, nem alszik? Hisztek a szemmel verésben?

Figyelt kérdés
Én nagy hülyeségnek tartom/tartottam. Már magam sem tudom, hogy mit higgyek. De megfigyeltem, hogy egy nagyon közeli rokonunk, ha látja a babámat vagy náluk vagyunk, akkor utána az addig jól alvó gyermekem nem alszik, nyűgös, semmi sem jó. Tegnap ők jöttek, gyönyörködött benne, egész éjjel nem aludtunk. Eddig hülyeségnek tartottam, amikor mondták, de tegnap éjjel elgondolkoztam, mert ez már a sokadik eset. Ha nem is konkrétan a szemmel verésben, de biztos átragad rá valami pörgés vagy szúrós a tekintete, magam sem tudom, de valami csak van benne...Ti tapasztaltatok hasonlót?

2014. dec. 22. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:

az én babám meg kimondottan megijed egy embertől, mindig elsírja magát, ha jön, vagy ha csak a közelben van és pont tekintetébe esik

viszont nem lesz nyugtalan ettől egésznap és később sem, csak addig


serintem a babákon közvetlenül jön ki mindig minden, nincs olyan, hogy "késleltetett hatás"

2014. dec. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A gyereket nem szemmel verik, hanem megijed az idegen, esetleg belső feszültséggel élő emberektől (akkor is érzi a feszültséget, ha amúgy az ember mosolyog). Nálunk sajnos a nagypapa ilyen. Imádja az unokát, játszik vele rengeteget, de annyira ideges, feszült és pattogós, hogy teljesen kicsinálja a babát. Persze nem tud magán változtatni, hisz ha több, mint hatvan éve nem találja a lelki békéjét, akkor nem pont most fogja megtalálni... de a gyereken érezni, ha vele volt, az a napunk oda van.
2014. dec. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fuuu nalunk is ez van! Konkretan ott tartok, hogy lassan nem merem elvinni sehova, mert akkor is nagyon sir, aztan itthon is borzaszto nyugos.

Legutobb szomszedban voltunk, mert a nagyobb lanyom joban van a szomszed kisfiuval. Es a baba eloszor csak nyugos volt, utana itthon vigasztalhatatlanul sirt, ebbe aludt bele. Masnap anyoshoz mentunk, ott is nyugos volt, majd itthon megint vigasztalhatatlanul sirt. Aztan nagyobb lanyom elkapott egy virust az oviban es nem tudunk sehova menni. Azota semmi baj nincs a babaval! Eloszor azt hittuk a foga miatt csinalja, de rajottem, hogy nagyon nem. Meg Nurofent is adtam szegenynek. Es nem tudom mit csinaljak mar vele... Azt nem lehet, hogy mindig itthon legyunk :(

2014. dec. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A 2-es válaszban biztos van valami, mert ez a személy konkrétan soha nem pihen, mindig csinál valamit, állandóan pörög, ideges, mindenre rágörcsöl. Apróságokon is már előre hetekig tervez, átgondol, készül rá. Alig alszik, hajnalban felkel, nem tud aludni és neki kezd valami teendőjének. 3 hónapos koráig állandóan ordított nála, senki másnál, de nála egyszerűen nem tudtam hagyni, mert a lelkét kiordította, mindig el kellett vennem, mert már nem bírtam hallgatni. Utána jobb lett a helyzet, már nem sír nála, mosolyog rá, elvan nála viszonylag jól(bár még mindig hamarabb előfordul sírás, ha vele van, még másnál megnyugszik), de utána éjszaka nem alszik és nem bírok vele, sokszor felsír, csak ölben jó. Valami van benne, most már kezdek hinni ebben, amit a régi örögek mondtak. Nem akar ő neki rosszat, de szerintem van valami a személyiségében, a kisugárzásában, a szemében, amire érzékeny a babám.
2014. dec. 22. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!