Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gripe Waterből 5 ml-t, vagy 1...

Gripe Waterből 5 ml-t, vagy 1 kávéskanálnyit? Mert a kettő nem ugyanaz!

Figyelt kérdés

A magyar tájékoztató azt írja, hogy egy kávéskanállal(5ml), az angol nyelvű szerint: one 5ml spoonful.

5 ml az kb egy evőkanálnak felel meg és az jóval több, mint egy kávéskanál. Szóval lehet eddig azért nem használt mert keveset adtam? 3 napja kezdtük el használni 6 hetes babámnál.


2010. febr. 3. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, én sosem adtam annó a lányomnak 5 mlt, mindig csak egy etetőkanálnyit kapott (vagy kettőt, mert soxor melléfolyt). Ez a mennyiség elég volt neki.
2010. febr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

igazad van, 5 ml az majdnem 2 kiskanál, én a kiürült infacolos adagolóval, vagy fecskendővel mértem ki annak idején az 5 ml-t.

Egyébként nekünk sokat segített, remélem nálatok is beválik!

2010. febr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én teáskanállal adom,mert a kávéskanálnyi nekünk sem csinál semmit!

3 hónapos baba anyukája

2010. febr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sztem fecskendővel a legegyszerűbb, mert az 6ml-es, tehát könnyen ki tudod mérni az 5ml-t, én azt használtam
2010. febr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5 ml-t kell adni,én felhívtam a forgalmazót,ők mondták,hogy el van írva.
2010. febr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is fecskendővel mérem, de már nem adok neki 5 ml-t, csak 4-et, vagy ha nem evett olyan sokat, akkor 3-at, 3,5-et.

És azt vagy 20 ml teába rakom és szopi után megitatom vele, vagy ha a másik ciciből folyt ki annyi tej, akkor azzal keverem. Egy nap egyszer biztos, hogy kapja babakanállal: a fecskendőből a kanálra nyomom... babakanálból ez van, hogy 3-4 kanál, főleg, ha tejjel keverem, így nem nyeli félre. Így szokja a kanalat is.


Én úgy tudom, hogy az infacolos adagoló az 0,5 ml és nem 5 ml.

2,5 hósak vagyunk

2010. febr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor jól gondoltam, hogy el van írva. Tejjel keverni tényleg jó ötlet, mert ő is mindig félrenyeli, gondolom azért mert hígabb, mint a tej, vagy az Espumisan, amit eddig kapott.
2010. febr. 3. 17:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi egy ideig adtuk, de nem használt semmit, ugyanúgy, ahogy az Infacol sem. A kisfiam 4 hónapos korára magától elmúlt a hasfájásos időszak. Úgy adtuk, hogy egy kávéskanálba öntöttük ki, és még abba belecseppentettük a D-vitamint is. Szerintem nem kell egy evőkanálnyi. Bár semmit sem ér, szóval tökmindegy :)
2010. febr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!