Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? - üveges bébiétel kontra saját főzt-

Figyelt kérdés
6 hónapos kislány. Nagyon rossz evő születésétől fogva. Lassan gyarapszik( gasztroenterológiai kivizsgálás alatt is áll). 4 hónapos kora óta kap gyümölcsöket, zöldségeket(természetesen a korának megfelelőket) A saját készítésű "főzelék"ből csak pár kanállal fogad el. Viszont az üveges bébiételeket szívesebben fogadja el. Minden egyes kalória kincs, ami bejut a szervezetébe. Főzőcskéznétek tovább eszik amennyit eszik alapon, vagy adnátok neki inkább az üveges bébiételt. Akármennyit eszik, tápszert nem fogad el utána...
2014. okt. 17. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az üvegest megeszi, adj neki azt. Semmi baja nem lesz tőle.
2014. okt. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy is lassan gyarapszik, és az üvegest elfogadja, akkor add neki azt! Néha megpróbálhatsz főzni neki, hátha lesz áttörés! A babák ízlése is változik.
2014. okt. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Üveges. Ha az kell, akkor adj neki azt. Pláne, ha ilyen rossz evő.
2014. okt. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a sajátod nagyon íztelen és ezért szereti az üvegeset jobban. Semmi baja nem lesz az üvegestől sem de a sajátba legalább tudod biztosra mi van.
2014. okt. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is az üvegesre szavazok.

És pár hónap múlva megkínálhatod a saját kajádból, hátha azt szívesebben enné, mint a neki szánt ízetlent. :)

2014. okt. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha ilyen rossz evő, akkor egyértelműen ezt amelyiket megeszi.

Én is az itthoni kosztot pártolom, meg is evett eddig mindent a kislányom, egyedül a sütőtököt nem, sem magába sem mással keverve. Vettem neki üvegest, azt meg megeszi, hát akkor egye azt. A ti esetetekben pedig ez különösen igaz.

2014. okt. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha az üvegest eszi meg, akkor adj neki szerintem is azt. Emellett lehet próbálgatni időnként a házi babakaját, hátha idővel jobban elfogadja majd.
2014. okt. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Üveges.

Aztán idővel keverd fele-felébe, szóval az üvegeshez a sajátot, mindig emelve az adagot, és egy idő után szerintem majd ki tudod váltani.

2014. okt. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Adnék üvegest, esetleg néha megpróbálnék sajátot is keverni bele, hogy ne szokja meg ugyanazt az ízt, de ha nincs időd pacsmagolni vele, akkor csak simán üveges. Lehet, hogy az állaga tetszik neki.
2014. okt. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha rossz evő, azt add neki, amit szeret :) Ha ez az üveges bébiétel, akkor nyugodtan etesd azzal.
2014. okt. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!