Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha belázasodik az ujszülött...

Ha belázasodik az ujszülött babám éjszaka akkor hova vigyem ügyeletre (Pécsen lakunk), vagy hivjam a körzeti orvosát vagy van ügyletes gyerekorvos?

Figyelt kérdés
Aki pécsen lakik és tud valamit erröl irjon,a dokival még csak egyszer beszéltem de sajnos ezt nem mondta.Irjatok cimet és vagy telefonszámot is ha tudtok!Köszi!
2008. aug. 18. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha van ügyeletes gyerekorvos akkor az az első ha nincs akkor a sima ügyeletes orvos v.kórház,de arra figyelj,hogy az orvosok szinte utálják ha berohansz a lázas gyerekkel.Nekem azt mondták az az első,hogy megpróbáljam levinni a lázat,hűtőfürdő,kúp,szirup...lázas gyerekkel ne induljak.

Tehát ha nincs 39 fokos v.a feletti láza,akkor kibírja a gyerekorvosig is.Ha viszont tartósan van 39 körüli láza és nincs gy.orvos,akkor gyerekügyelet v.kórház-gyerekosztály.

Központi Gyermekorvosi ügyelet helye:

7623 Pécs, József Attila u. 11.

Tel.: (72) 535 974

2008. aug. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Pécsi vagyok és az a megoldás ha bemész a gyerekklinikára.

József A. utca, zsolnay-szobor alatt a pepsi-s háznál kel bekanyarodni.

Ha szól a doki hoy minek hoztad be egy kis lázzal, nyugodtan mondd meg, hogy azért mert megijedtél, nem vagy orvos és nem szeretnéd félrekezelni.

Az újszülöttet nem lehet hűtőfürdőzni, arra nagyon kellfigyelni.

Sajnos tényleg úgy van mint az első válaszoló írta, hogy nem örülnek, de őszintén mondom és elnézést ha durva, menjen a picsába az a doki aki ilyen, ha felemeli a hangját , emeld fel te is...

Remélem azért nem lesz láz.

2008. aug. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én is vittem már be az egy éves gyerekemet éjszaka az ügyeletre a klinikára 39,1 fokos lázzal. Előtte hűtőfürdő, két féle lázcsillapító sem használt. Egy hülye picsát fogtunk ki mi is, gyanítom mérges volt, mert felkeltettük. Kiabált az egy éves, síró gyerekkel, hogy nyissa ki a száját, hogy bele tudjon nézni és velünk is úgy beszélt, mintha perfekt orvosi tudással kellene rendelkeznünk...Szóval igenis, talpraesettnek kell ott lenni és véletlenül sem tétovázni előtte, hogy vigyem-vagy ne. Minél előbb leviszik a magas lázat, annál jobb! És azért orvos, hogy segítsen!

2008. aug. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!