Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves kislány mozgásfejlődé...

Fél éves kislány mozgásfejlődése, mit kell tudnia?

Figyelt kérdés

fél éves kislányom csak az egyik oldalra fordul hátról hasra ügyesen,igaz a másik oldalra is fordul ha éppen érdekli valami de egy kis segítséggel.

Hasról hátra viszont egyáltalán nem akar fordulni,csinálhatok bármit,"repülőzik" a hasán és nyűglődik.

Látta két gyógytornász az egyik azt mondta hogy nyugi,miden ok várjak türelmesen ne sietessem a másik pedig azonnal tornát írt volna elő.

Szerintetek? Mi tévő legyek?


2014. dec. 30. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Az elsőnek van igaza. Felesleges erőltetni, majd mozog, ahogy elég érett lesz rá. Ahány baba, annyiféleképpen fejlődik.
2014. dec. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha hét hónapos koráig legalább egyszer nem fordul meg mindkét irányba, akkor vidd el neurológushoz.
2014. dec. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Dèvenytorna, nàlunk ez vàlt be...

4hónaposan kezdett fordulni balra teljesen egyedül, jobbra kis segítsèggel. Kiderült hogy feszes az izomzata a lapockànàl ès csípőnèl.

Most 8 hónapos 2 hónapja csak ellenörzèsre jà3unk nincs torna, most fordul mindkèt irànyba hasra könnyedèn, vissza is kúszik, màszni próbàl 5-6 lèpèsig jut ès teljesen magàtól felàl mindenben amiben meg lehet kapaszkodni....

2014. dec. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

most akkor le vagyunk maradva? vagy van valami baj a babámmal? nagyon izgulok érte nagyon sokat sírok.Első babám.

sok ismerősnek a gyereke már ül vagy mászik mi még mindig haon vergődünk...

2014. dec. 30. 12:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Kislanyom 8 honapos mult. 6 hosan fordult hasra, vissza csak 7 ho 5 naposan. Azota gurul, halad elore, de nem kuszik, csak probalkozik. Neha negykezlabra all. Ismeros babak reg masznak, felallnak. En kislanyom is sokat repulozik.
2014. dec. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

és ti voltatok gyógytornásznál?mit mondott?

akkor ne reagáljam túl?majd haladunk csak lassan,...

2014. dec. 30. 13:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolso vok. Jartunk 1,5 honapot Devenyre, C tartas miatt, kiderult, h bal oldalon kotottek az izmai. Szepen elmult a C tartas, a repulozes. Most megint elkezdte a repulozest, pont most gondolkoztam, h lehet nem kellett volna abbahagyni a gyogytornat. De a repulozesre sokan azt mondjak, termeszete.. Nem tudom. Elvileg 9 hos korig kell kuszni, 11-ig maszni, most varok kicsit, mert egyre tobbet kutyazik es probal kuszni.
2014. dec. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3as vagyok, nàlunk a dèvènyes eleven figyeli a kicsit addig mèg nem jàr, nem biztos kell neki a torna de minden 4.hètben megnèzinehgy rossz dolog rögzüljön....

Nekem is azt mkndta a repülőzès rossz, ès mi sok helyre jàrunk ellenörzèsre mert koraszülött ès a mozgàsrehabon mondtàkhogy ha egyikoldalra renyhe a mozgàsa akkor biztos meg kell nèzetni...

Egy dèvènyessel beszèlj szerintem egy felmèrès nem àrt legalàbb megnyugszol ha nincs gond...

2014. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!