Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a fejlődésről? 9 hónapos a kislány.

Figyelt kérdés

Ha leteszem, nem fordul meg semelyik irányba. 1-2 alkalommal előfordult, hogy alvás közben megfordult, de nem jellemző. Megfog tárgyakat, szájába veszi. Viszonylag merevek a végtagok. Hason fekve négykézlábra áll, 1-2 mp-ig tartja magát. Felállítva megmarad kapaszkodva, de spiccelve. Ül sokáig (ültetve), ha középen van a súlypontja, egyébként eldől, nagyot esik. Etetőszékben szintén sokáig ül, ami háttámlás, de nem ér le a lába.

Szakorvosi véleményEK szerint egészséges, úgyhogy nem kérek olyan választ, köszönöm, hogy beteg stb.



2014. nov. 30. 10:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elég fura, hogy nem sorba jönnek a mozgások. Esetleg nem nagy súlyú?
2014. nov. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Körülbelüli értéket tudok írni: 72-74cm, 9kg.
2014. nov. 30. 10:39
 3/12 anonim ***** válasza:

Én biztos nem hagynám annyiban. Vinném tovább más orvoshoz, vagy valamilyen gyógytornára.

Forognia kellene mindkét irányba már 3 hónapja, illetve a kúszást legkésőbb most kellene kezdenie. Az, hogy ültetve ül, állítva áll nem jelent semmit. Ezeket gyakorlatilag nem tudja magától, sőt még káros is ezeknek az erőltetése.

2014. nov. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mivel a hasán, hátán fekve csak üvölt, ezért van felültetve. Úgy elvan addig, amíg el nem veszíti az egyensúlyát. Mindent meg lehet csinálni mellette, mert úgy sokáig nézelődik.
2014. nov. 30. 10:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem az a tippem, hogy feszesek az izmai. Semmi megoldhatatlan, egy kis dévény torna és tuti, hogy mozgékonyabb lesz a gyerkőc!
2014. nov. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De ezt a doki, vagy a védőnő "írja fel"? Vagy mindenki saját belátása szerint viszi a gyerekét ilyen tornára? Mert eddig nem tanácsoltak semmit.

Egyébként anyagilag sem férne bele, meg időben sem az utazgatás, azt tudom.

2014. nov. 30. 11:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Minden nagy városban van dévényes, szerintem nem kéne sokat utazni. Ha nem megy, másik orvost keresnék, mert ez így nem jó!
2014. nov. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pedig nem egészséges. Azonnal vidd el egy Dévényeshez és neurológushoz. Egyébként állítani és ültetni is szigorúan tilos amíg nem tud magától felállni és fel/leülni.
2014. nov. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon közeli családtagról van szó, az én lányom picit idősebb. Az a helyzet, hogy fogalmam sincs, hogyan mondhatnám meg szépen, segítő szándékkal az anyukának, hogy vigye el valahová... Ő is érzi, hogy valami nem oké, de azzal nyugtatja magát, hogy ha felülteti a babát, akkor "megmarad", tehát nincs is lemaradva.

Tisztában vagyok vele, hogy nem illik beleszólni mások nevelési szokásaiba, de tudja, hogy valamit tenni kellene, csak talán az önérzetét bántaná, vagy nem is tudom.

2014. nov. 30. 12:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem ezen agyalnék, hanem megmondanám, hogy baj van és ha nem akarja, hogy a gyereke egy éeltre nyomorék legyen akkor vigye el szakemberhez.
2014. nov. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!