Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy törlitek kislányotok...

Ti hogy törlitek kislányotok nuniját?

Figyelt kérdés

Bár már 3 hónapos a kislányom (van egy 1.5 éves kisfiam, vele ilyen gond nem volt :D ), a mai napig minden egyes törlésnél elgondolkozom, hogy vajon jól csinálom-e.

Először is a kórházban azt mondták hogy ami ott bent van, azt hagyjam is ott bent. Aztán ezt megemlítettem a védőnőnek aki erre azt mondta hogy naponta egyszer töröljem ott ki, vizes vattával.

Hát a gyakorlatban ez nálam nem így működik, a kaki teljesen bemegy a nunijába, nem fogom ott hagyni, én popsitörlővel törlöm ki onnan, persze nagyon óvatosan.

Ti hogy csináljátok? Remélem jól csinálom...


2015. jan. 6. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is kitörlöm óvatosan popsitörlővel. Hagyjam ott a kakit, hát ez elég meredeknek tűnik nekem.
2015. jan. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
nem törlöm ki a szemérem ajkak között neki..ha annyira kakis akkor lemosdatom. de általában oda nem megy a kaki mert rögtön látom rajta/érzem rajta ha bekakil. ha éjjel kakil be akkor úgyis fürdetés a vége.
2015. jan. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig kitöröltem a kakit, természetesen azt nem hagytam benne. Nekem annak idején a kórházban is így mondták.
2015. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
én is kitöröltem neki popsitörlővel , szóval jól csinálod szerintem :) egy biztos.. baja nem lett tőle.. már 14 éves :)
2015. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte én is popsitörlőztem, aztán mikor húgyúti fertőzések miatt már többet voltunk kórházban, mint otthon, akkor elmondták, hogy folyó víz alatt kell lemosni...

A nuniban hagyást semmiképp nem javaslom, akinek ez megfelel, azt nyilván saját mágán sem zavarja a kaki a nemi szervében.

2015. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig kitorlom rendesen, alaposan. Sajat magamnak is megtorlom nem hagyom csak ugy. Igaz a babaknak a kakitol ott is olyan, es hiaba mosod emg jo alaposan akkor is meg kell utana torolni. A gyerekorvos raadasul mondta egyszer az egyik vizsgalatnal h van hartyabenoves a puncijaban. Ez eleinte volt mikor emg nem toroltem ki rendesen neki, es mondta ha nem torlom alaposan akkor sebeszet a vege. Pedig minden nap mosdattam mai napig. De azota se fordult ilyen elo. Szerintem jol csinalod.
2015. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kis- és nagyajkak közötti réseket kell rendszeresen tisztítani, mert a lerakódott váladék/vizelet/izzadtság egy idő után büdössé válhat.

Hüvelybemenetet és a kisajkak közötti részt csak indokolt esetben szabad tisztítani.

2015. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor megnyugodtam. :)
2015. jan. 7. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!