Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sos. Most esett le a lányom a...

Gabi86 kérdése:

Sos. Most esett le a lányom a wc tetejérő (kisebbi fajta) és pont fejre (homlokára) és a küszöbre elmenjünk e orvoshoz? Az a baj hogy nincs kocsim mentőt meg szerimtem nem jön ki egy kis lila folt meg egy kicsi horzsoás miatt vagy?

Figyelt kérdés
Tudom agyrászkódása is lehet,de max busszal tudnánk menni,olyan fél órás út.nem tudom mit tegyek.köszönöm a válaszokat.már nevetgél meg be nem áll a szája.
2015. jan. 13. 19:49
 1/9 anonim válasza:
100%
Mozgasd meg a kezed a szeme elött, ha látod, hogy követi a tekintetével akkor nincs agyrázkódása. Ha nincsen, és jól érzi magát felesleges orvoshoz rohanni.
2015. jan. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
14%
Hívj mentőt, nagy bajok is lehetnek belőle. Senki nem fog megkövezni azért, mert aggódsz a lányodért..
2015. jan. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiamat kétszer érte nagyobbnak tűnő baleset, nagy lila folttal a homlokán, egyszer el is vittük azonnal ügyeletre. A doki azt mondta, hogy ha legközelebb is előfordul akkor nem muszáj bevinnünk, ha azonnal felsír, nem szédeleg, nem hány, jó a kedve, eszik-iszik.

Írod, hogy nevetgél a gyerkőcöd, úgyhogy valószínüleg nem lett nagy baja. Én nem vinném be a helyedben. Figyelgesd, ha most este mindent rendben találsz rajta (rendesen vacsizik, eltud nyugodtan aludni, nem sírdogál többet mint szokott) akkor nincs gond.

2015. jan. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Ezért nem jön ki a mentő.
2015. jan. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyeld meg. Ha hányna, bágyadt lenne, sírna, a pupillái nem reagálnak a fényre, akkor hívj mentőt, amúgy nem kell tenni semmit. Legalábbis nekünk ezt mondta a gyerekorvos és a védőnő az ilyen esetekre. A mi fiunk mondjuk mióta megtanult felállni és járni, azóta rendszeresen esik, főleg, hogy már bátran futkozik a kanapén is, nincs olyan hét, hogy ne lenne kék folt a fején vagy ne horzsolná meg az arcát, ma például teljes erőből nekiesett egy fal élének, nem jól vette be a kanyart.
2015. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 3-as írta. Ha azonnal felsírt, nem ájult el, nem hányt, szemmel láthatóan nincs baja, akkor nincs agyrázkódása. Én is egyszer vittem lányomat ügyeletre, mert fejre esett, csak azt kérdezték, hogy rögtön felsírt-e, és hogy hányt-e.
2015. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.19 hós és igen felsîrt rögön és cicit kért.
2015. jan. 13. 20:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugyan azt tudom én is tanácsolni, amit a 3. válaszoló.

Nekünk is ezt mondt a avédőnő, meg még azt is, hogy a következő napokban nem aluszékony-e feltűnően.


És nem ügyeletre kell (nekünk) menni, ha baj van, hanem egyenesen be a kórházba a b.sebészetre.

2015. jan. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Agyrázkdás tipikus tünete:

-Hányinger

-Fejfájás

-Szédülés

Ha ez eszméletvesztéssel együtt történt, kell a mentő, egyébként nem feltétlenül.

-Ha pupillája a fényre reagál, nincs hányingere, nem szédül, nincs mitől félned. Haematoma ha keletkezett 2-3 nap alatt felszívódik.

Haematoma=vérömleny, véraláfutás

2015. jan. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!