Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hós kislányom nagyon...

14 hós kislányom nagyon nehezen nyugszik le este, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A nappali alváskor elég hamar elalszik, de este rémálom. kap cicit, eddig elaludt viszonylag könnyen. de mostanában össsze-vissza tekereg, forgolódik, fel akar kelni, nem tudok mellőle elszabadulni, mert ha otthagyom, akkor felkel, játszik, majd egy idő után sír. Nem működik nála a sírnihagyás. Ill. az sem, hogy mondjuk elalvás előtt éneklek, vagy mesélek stb. csak még jobban felélénkül tőle, azt hiszi, játék van. Amúgy sem az a nyugis darab, egész nap nyüzsög, izeg mozog, evéskor is, meg mindig. Próbáltam figyelni, hogy függ-e attól, délután mikor kel az alvásából, mennyit aludt előtte, este mikor fekszik, mennyit vagyunk kinn a evegőn délután stb. De nem függ tőle, ha így van, ha úgy, akkor is tekereg este. :(((
2010. febr. 7. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy a hasa fáj?
2010. febr. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyan ezt a kérdést szerettem volna kiírni.11 hós kisfiam napközben kb. 5 perc alatt elalszik, kicsi cici kicsi simi és már alszik is.Este viszont ő is ficereg mocorog tekereg felül és látványosan kínlódik.Pedig csak tényleg akkor teszem le ha már álmos és előtte nincs nagy duhajkodás sem.Ugyan az a menetrend nem változott körülötte semmi.
2010. febr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen,amióta aktív mocorgásba kezdett.Már elmúlt 2 éves és,ha este rájön ez tv stb.. nélküli játék van hármasban.Ugrálás,bukfenc,éneklés,bújócska(korának megfelelő játékok) és sokszor így elég fél óra,hogy kitombolja magát.
2010. febr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A hasa nem fáj, mert amúgy jókedvű, pl. tegnap este a mutatványok közt jópárszor megpróbálta a cumiját a számba gyömöyszölni, és közben vigyorgott...hát, legalább megynugodtam, hogy nem vagyunk egyedül. :)
2010. febr. 7. 09:53
 5/8 anonim ***** válasza:
3. Nálunk még akkor van gond,ha vmi miatt nem tud időben lefeküdni aludni és már annyira túlpörög a fáradságtól,hogy semmi nem jó neki.Volt már,hogy így kimaradt a nappali alvás és 1 időre borult a napirendje,ilyenkor is csak velefoglalkozás vált be.
2010. febr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mondjuk azt hittem, ajd ez idővel jobb lesz, de ha nálatok még 2 évesen is ez megy... :S
2010. febr. 7. 10:21
 7/8 anonim ***** válasza:
en a 14 honapos kisfiammal mindig addig furdok levekves elott, amig o nem mondja, hogy eleg. Aztan megyunk lefekudni, minden este egy kb negyed oras szertartas utan jonne az a resz, hogy elaludjon. Ez, ha tul faradt nehezebben megy es tovabb tart, en is ott fekszem mellette, amig el nem alszik. En igyekszem minden este ugyanakkor vinni furdeni es lefektetni, nagyjabol ugyanazzal a forgatokonyvvel. Altalaban elalvas elott meg o is izeg-mozog, jatszik, stb. de en nem reagalok ra, ugy teszek mintha aludnek. Egyszercsak elalszik, altalaban nagyon hirtelen, epp valami akcio kozben....
2010. febr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát nálunk is úgy van, hogy az apja fürdeti, játszanak is közben, stb. utána jön cici, eddig elaludt, de most már nem, sőt már kezdi, hogy nappali is ezt csinálja alvás helyett... Tegnap is majdnem másfél órába telt, hogy elaludjon, holott előtte 2 órát játszhatott, jött-ment....nem számított. Direkt előbbre hoztam kicsit a fürdetést, hogy tudjon még utána mozgolódni, de nem hatotta meg sajnos. Csak ez már kezd kissé az idegeimre menni. :(
2010. febr. 10. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!