Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyit adjak enni a fiamnak...

Annyit adjak enni a fiamnak amennyitől jóllakik? 5 hónapos

Figyelt kérdés

Tápszeres, reggel, este és éjszaka tápszert eszik, az uzsonnát most váltottuk ki gyümölccsel, tízóraira és ebédre vegyesen kap tápszert és gyümölcsöt-zöldséget.

Ha hagyom, hogy annyit egyen, amennyit kíván, akkor 200ml körül enne, de egy óra múlva, mikor emészteni kezd, elkezd görcsölni a hasa. Jönnek a szélgörcsök, visít, mint akit nyúznak, majd vagy bukik, vagy nem, változó.

Ezt elkerülendő, amikor úgy látom, hogy jóllakott, csak még nem jutott el az inger az agyáig, elveszem az üveget. Ekkor pár percig sír, majd megnyugszik és boldogan játszik. 9200 gramm 5 hónapos. 3500-tel született.

Hagynom kéne, hogy degeszre egye magát és majd hozzászokik a gyomra, esetleg megtanulja magától, hogy ne egyen ennyit? Vagy elvegyem idő előtt a kaját, mint eddig?



2015. jan. 19. 08:37
1 2
 1/17 kloetta ***** válasza:
100%
én vizet adok neki evés után, már tudja hogy akkor vége a "rendes" kajának és ez a levezetés, így még jut valami a pocakba, de nem tömöm meg teljesen.
2015. jan. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hat az en lanyom most 14 hós es 250 grammot eszik 1 alkalomra. 5 hósan jo ha 160 at megevett. 3720 grammal született most 10 és fél kg. Nem duci egy picit ? Orvos , védőnő mit mondott ?? :)
2015. jan. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha túleszi magát,akkor ne hagyd hogy tápszerrel egye magát túl,mer ha fáj a hasa az nem jó egyikőtöknek sem,meg mellesleg lehet félni fog az evéstől ha már tudatában lesz hogy kaja=hasfájás. Meg hát elég husika is.Szerintem nem eszik sokat amúgy,de ha a hasa nem bírja,akkor állj kell neki parancsolni azzal,hogy elveszed tőle.Vannak gyerekek akik képesek túlenni magukat mindig is.
2015. jan. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Gyönyörű kis Hurka-Gyurka. 70cm, elég nagy baba. Védőnő szerint rendben a súlya, orvos 1 hónapja látta, arányaiban ugyanilyen volt és azt mondta, hogy tökéletes. Szerdán megyünk amúgy az 5 hónapos vizsgálatra, meg az agyhártyagyulladás elleni szérumot beadatni.


Ha vizet adok nem lesz több a bukás?

2015. jan. 19. 08:44
 5/17 anonim ***** válasza:

2-es !


De,duci a gyereke,de nem az volt a kérdés hogy fogyóztassa-e,hanem hogy még enne így is,de fáj a hasa akkor... Lányom 6 hósan 8400 gramm volt és igen,nagyon husi.És tessék most 2 múlt 3 hónappal 12 kiló és 96centi(átlag 2 éves 12 kiló 86centi).TEhát sejtheted milyen vékony már,2 évesen 92centi volt és 12kiló szintén,súlyban átlag,magasságban 6-al nagyobb az átlagnál...

2015. jan. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 kloetta ***** válasza:
1es vagyok, az én fiam 9,5 hós, 300 ml-t eszik kanalasból már kb 6 hós kora óta ( 4600 gr-al született). neki ez az adagja, most 9250 gr, de nagyon aktív baba, szinte mindent ledolgoz.
2015. jan. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A gyerek a megevett ételt NEM EGY ÓRA múlva kezdi megemészteni, addigra már régen megemésztette.
2015. jan. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy nappal 3-4 óránként eszik, éjjel 6-7 órát bír, általában egyszer eszik.
2015. jan. 19. 08:46
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es! Védőnő mondta, hogy azért ébred éjszaka a vacsi után egy órával, mert addigra képződik az emésztés során annyi gáz, hogy fáj tőle a hasa. És valóban, minden étkezés után 50 perc, 1 órával lesz nyűgös, szeles. Ha rosszul írtam, vagy rosszul tudom, akkor elnézést, bár a kérdésem szempontjából nem ez a lényegi rész.
2015. jan. 19. 08:49
 10/17 anonim ***** válasza:
Inkább többször kevesebbet. Szerintem így túlterhelődik a gyomra, illetve hosszútávon kialakíthatja azt a rossz szokást, hogy mindig pukkadásig egye magát, ami felnőttkorban elhízáshoz vezethet.
2015. jan. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!