Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyit adjak enni a fiamnak...

Annyit adjak enni a fiamnak amennyitől jóllakik? 5 hónapos

Figyelt kérdés

Tápszeres, reggel, este és éjszaka tápszert eszik, az uzsonnát most váltottuk ki gyümölccsel, tízóraira és ebédre vegyesen kap tápszert és gyümölcsöt-zöldséget.

Ha hagyom, hogy annyit egyen, amennyit kíván, akkor 200ml körül enne, de egy óra múlva, mikor emészteni kezd, elkezd görcsölni a hasa. Jönnek a szélgörcsök, visít, mint akit nyúznak, majd vagy bukik, vagy nem, változó.

Ezt elkerülendő, amikor úgy látom, hogy jóllakott, csak még nem jutott el az inger az agyáig, elveszem az üveget. Ekkor pár percig sír, majd megnyugszik és boldogan játszik. 9200 gramm 5 hónapos. 3500-tel született.

Hagynom kéne, hogy degeszre egye magát és majd hozzászokik a gyomra, esetleg megtanulja magától, hogy ne egyen ennyit? Vagy elvegyem idő előtt a kaját, mint eddig?



2015. jan. 19. 08:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ha többször keveset adok neki, akkor nem lesz olyan gond, hogy állandóan van valami a gyomrában, mindig dolgoznia kell? Nem kötözködni szeretnék, csak nem értek hozzá és nem szeretnék ártani a fiamnak.
2015. jan. 19. 08:56
 12/17 anonim ***** válasza:

5-ős.

Értem amit írsz, de nem kötekedni akartam. Es nem offoltam. Azert kérdeztem mert egyreszt kiváncsi voltam. Másrészt ha ilyen "duci" akkor nem kene hagyni hogy annyit egyen amennyit szeretne. Alapesetben sem. De igy meg pláne. Többször kevesebbet inkább. Majd ráérez , es megtanulja. Amugy a víz nem rossz ötlet nem kell megitatok vele 1 litert, csak pár kortyot . En mindig megitatok a lányomat kaja után.

2015. jan. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ok, akkor megpróbáljuk a gyakrabban, kevesebbet. Utána egy kis vízzel.
2015. jan. 19. 10:16
 14/17 anonim ***** válasza:

5 hónaposnak eleve nem kéne még 3x kapnia, de ezt nem részletezem.

a 3-4 óra sehogy nem jó.

reggeli 8körül, tápszer. 10órai 10órakor gyümölcs, keksz meg minden egyéb szénhidrát nélkül. (1-1,5 óra alatt emészti meg a gyümölcsöt). ebéd délben!

uzsonna nem jó ha gyümölcs, uzsinak laktatónak kéne lennie, mondjuk tejpép. bár jobb lenne ha 5 hónaposan tápszert kapna.

szóval szilárdból nem jó a 4 óra, még a 3 sem, hisz a köztes étkezések a főt étkezések között vannak...

az se jó ha szilárd étkezés után tápszert adsz, először vizet adj neki aztán ha még kér, akkor kínáld csak meg tápszerrel

2015. jan. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

De attól még mert duci,nem kell neki kevesebbet adni enni,mint egy ugyanolyan méretű 1 évesnek...

Nem hossz és súly alapján etetjük őket,hanem igény szerint.

Nekem reggel evett 240-270 tápszert,tízórai gyümit keksszel 200-250grammot.Ebédre főzeléket husival 200-300grammot.Uzsira 250gramm tejpépet,vacsira meg 240-270mili tápszert. És husi volt,most meg 2 évesen vékony.Na és most mert vékony,nem tömöm jobban,vagy mert husi volt nem adtam kevesebbet,mint amit megevett,csak mert nagy volt.

2015. jan. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem kell neki kevesebbet adni. Nem azt mondtam/ mondtuk. Hanem azt higy TÖBBSZÖR KEVESEBBET. :) azert hogy ne egye túl magát, es ne fájjon a hasa.
2015. jan. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Természetesen a gyerekemet eddig sem a kilói/testalkata alapján etettem, hanem az éhsége határozta meg az evések mennyiségét és számát. Viszont az éhség becsapós, mert jóllakás után is evett. A kérdés kizárólag az volt, hogy ezt a jóllakás utáni mennyiséget hagyjam-e neki megenni. Ma voltunk védőnőnél és 71cm 9210 gramm. Viszont minden irányba forog, tolatva kúszik, sokat mozog. Ráadásul nagyon jön a foga, ami miatt állandóan kellene, hogy legyen valami a szájában az Ő elgondolása szerint, talán ezért is enne állandóan, nem az éhség miatt. Ma az üres cumisüvegen nyamnyogott percekig. A védőnővel átbeszéltük az étrendet és mivel már ennyit mozog és nagy súlyú, azt mondta, hogy vezessem be neki a husit, hogy épüljön az izomzata. Továbbá délelőtt gyümölcs, délután zöldség, ebédre főzelék. Holnap megyünk a gyerekorvoshoz, még meghallgatom őt is és ezek tükrében változtatunk az étrenden. Amúgy a kaja utáni vizet a védőnő is javasolta. Tápszert 1 éves koráig reggel és este kapjon.
2015. jan. 20. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!