Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nasit, desszertet...

Milyen nasit, desszertet lehet adni egy 8 hónapos tejérzékeny babának?

Figyelt kérdés
Sajnos tejérzékeny a kisfiam, most 8 és fél hónapos. Egy évig semmilyen olyan ételt nem ehet, ami tejet tartalmaz. Csak így van esélye kinőni... Jelenleg anyatejet, főzeléket és gyümölcsöt kap. Viszont ha kevesebb lesz a tejem, akkor Sinlac nevű pépet fog kapni kiegészítésként. Más, nem tejérzékeny gyerkőc kaphat joghurtot, ízesített tejpépet, később!!!! palacsintát, fagyit, pudingot, csokit, sütiket, az én fiam mit kaphat helyette? Hangsúlyozom, hogy ha nem lenne tejérzékeny, akkor sem adnék neki most még pl. pudingot, vagy palacsintát, de mire letelik az egy év, addigra már bőven ehetné a felsoroltakat... Helyette? Ötletek? Nyilván gyümölcs, de esetleg azon kívül? Nem édességgel akarom tömni, de gyerek, és ugye a környezetében lévő gyerekek fogják enni a felsoroltakat...
2010. febr. 8. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom is tejallergiás. Ő 10hónapos.

Én vettem neki tejpépet. Milupa Ha. Nagyon szereti.Illetve vettem a DM-es Babylove gabonapépet. Az nem tartalmaz tejet. Azt gyümölcspürével szoktam keverni. Tejbegrízt is adhatsz neki, de vízzel elkészítve. Szokott rágcsálni babapiskótát is. Van egy könyv, a címe: csecsemők szakácskönyve, Devics Józsefné írta

Rengeteg jó dolog van benne. Én abból főzök neki

2010. febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyébként pudingot is ehet, ha nem tejből és pudingporból csinálod. Itt egy recept. Ezt már a Te babád is eheti.

1 csapott mokkáskanál kakaópor

1mokkáskanál cukor

8-10 púpozott evőkanál MIlupa vaniliás Ha pép

120ml víz

A cukrot és a kakaóport simára kell keverni a vízzel, majd a Milupa pépet hozzáadni. Állni hagyjuk 15-20percre és kész.

Ebbe lehet akár gyümölcsöket is tenni. Lányom nagyon szereti.

Első voltam

2010. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 8,5 hónapos és tejérzékeny.

Pepti Plus 2 tápszert eszik reggel és este. Tápszerből néha szoktam neki "tejberizst" csinálni. A Humana pépek is jók, van tejmentes almapép és tejmentes grízpép( ezek most akciósak a Bookline-nál). A grízpéphez keverek neki mindig valami gyümölcsöt. Imádja.

2010. febr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, a Milupa HA tejpép is tartalmaz minimális tejet, így sajnos attól is pöttyös lett... Már próbáltam. A pudingot megpróbálom így Sinlacból. :) Utolsónak: ezt a fajta pépet megnézem, nem ismerem, de kipróbáljuk mindenképp. Legyen valami változatosság. Nektek amyúgy mit mondtak? Kinőheti? Voltatok vérvételen, vagy vaalmamilyen vizsgálaton?
2010. febr. 8. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!