Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha bukik a baba, azt jelenti...

Ha bukik a baba, azt jelenti hogy sok/elég volt neki a kaja?

Figyelt kérdés

kislányom 3 hónapos tápszeres, és kaja közben is szoktam büfiztetni és mostanában jön vissza neki egy kevés mindig. Aztán utána 1-2 óra múlva is vissza jön neki egy kevés. Túl sokat eszik, az lehet a baj? Ilyenkor azt jelenti hogy elég neki? De mindig sír a kajáért.. nem tudom :S

Most a tápszeres doboz szerint etetem 150 mili napi 5 étkezés, doktornő is így írta. Adjak kevesebbet?


2015. jan. 26. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod, hogy kevesebbet adsz, nálunk nem vált be,hamarabb éhes volt és éjszaka is többször kelt, ráadásul ugyanúgy bukott....

Refluxra nem tippel az orvos? Nálunk az lett, az enyém is tápszeres volt kapott AR tápszert Beba volt a márkája. Nekünk ez javított a helyzeten. Ez sűrűbb tápszer, könnyen csomósodik, szóval elkészítésnél nagyon figyelni kell mert a lyukon nem jön majd semmi és nagyobb lyukú kell majd hozzá. Szóval ez javított, de nem oldotta meg. Valóban az oldotta meg hogy elkezdett ülni, így már nem hason, háton feküdt, hanem ahogy ül már nem jön úgy ki a kaja, szóval ha egy egyszerű reflux akkor majd pár hónap múlva elmúlik magától az ülés mozgásfejlődésnél.

Nálunk is nagyon sokat bukott, két etetés között folyamatosan jött vissza a tápszer.... de mint írtam az ülésnél abbamaradt.

2015. jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is refluxos volt,néha még most is a lányom. Ő nála minden evés után 1-2 órával később is visszajött a kaja,ill. éjszaka folyamatosan hátrafeszítette magát,és látni lehetett,hogy fuldoklik. Meg kell emelni az ágyánál a fejrészt könyvekkel,ez szokott használni,így legalább nem fog neki alvásnál visszajönni. Evés közben,és után is büfiztetés,evés után fél órát legalább függőleges testhelyzetben tartani. Van olyan készítmény amit evés után kell neki adni,és az úgymond lezárja a gyomrát,és nem engedi,hogy visszajöjjön neki. Meg tápszert kéne váltani neki,ami jó bukásra. Nekem is tápszeres lett a babám,mivel súlycsökkenés volt neki 1 hónapos korában,de ő még tejallergiás is volt mellette,így nem tudtam neki olyan tápit adni,ami jó bukásra,de ezeket a módszereket alkalmaztam nála. Most 7 hónapos,1x-1x még visszajön neki a kaja,keveset eszik az átlaghoz képest,de már az ágya vízszintesben van :) Sokat számít a hozzátáplálás is,általában a refluxos babák még jobban szeretik,mint a tápszert
2015. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is rengeteg bukott a lányom, de az AR-es tápszer vmennyit javított rajta.
2015. jan. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!