Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kóstoltatás? Tápszeres baba...

Kóstoltatás? Tápszeres baba kóstoltatásával kapcsolatban kérnék segítséget.

Figyelt kérdés
4 hónapos tápszeres Kislányommal elkezdtem az almát kóstoltatni. Lereszeltem üvegreszelőn, de nem akarja a pépet elfogadni. A levét cumisüvegből megissza, ízlik is neki. Mit csináljak? Térjek át a következő lépcsőfokra (répa) vagy várjak egy hetet és újból próbáljam az almapépet?
2010. febr. 8. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Várj még egy hetet.Lehet,hogy még nem kész a hozzátáplálásra.Az én lányom is tápszeres,én a biztonság kedvéért megvártam a 6 hós kort,és most úgy eszik,mint az álom.

Szerintem ha az alma nem ízlett,a répa még úgy se fog.Legalábbis nálunk az alma után jött csak a répa.

2010. febr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

igen próbáld újra.

Én aprítógéppel pépesre daráltam az almát, mert nálunk nem evett csak keveset, ha reszelőn reszeltem, mert darabos maradt.


Devics Józsefné: Csecsemők szakácskönyve pont a hozzátáplálásról és problémáiról ír.

gyakorlatias könyv, és nem tankönyv ízű


nem drága 1500

2010. febr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
eleinte nem baj, hha csak a levét issza. ez mehet 4-5 napig, aztán az alma. én üvegeset adtam neki, annak az állagát elfogadta, amit én reszeltem azt nem.
2010. febr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért,de jó hogy rátaláltam a kérdésedre!

Leírnátok nekem a lépcsőfokokat?Honnan tudjam hogy melyik után melyik következzen?Mint ahogy írtátok (alma,répa.....és ezután mik jönnek?)

2010. febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igazából csak annyi a szabály,hogy az édesekkel kezd,ezért ajánlatosabb gyümivel.Alma,banán(hasfogó lehet),barack,meggy,körte

Ha ezekből rendesen eszik,akkor jöhetnek a zöldségek,abból is először az édesebbek:répa,burgonya,sütőtök,cékla...

2010. febr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon köszönöm a válaszod!!
2010. febr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam nem szereti az almát. Bezzeg a banánt!!! Az jó édes. :)


Próbáld édesebb almával kínálni és ne reszeld, hanem turmixold pépessé. Lehet úgy jobban ízlik majd Neki.

2010. febr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a doki tanácsolta, hogy az almát (1. gyümit) 7 nap alatt vezessük be.Először lé 4-5 napig.A többi gyümölcs már mehet gyorsabban.Gondolom van benne valami okosság, nem tudom.Én így csináltam, és bevált.
2010. febr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálkozunk tovább akkor. :)
2010. febr. 9. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!