Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet tápszerről...

Mikortól lehet tápszerről tejre váltani?

Figyelt kérdés
16 hónapos a lányom és este reggel még igényli a tápszert. Már néha nagyon nehéz anyagilag. 1hét 3e ft. Próbáltunk olcsóbb tápszert de azt nem itta meg. Kapott már néha pár korty tejet és nem volt gond de nem is akarom elsietni ha még nem javasolják.
2015. jan. 26. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a kisfiamnál 1 éves korban váltottam ki a nappali tápszereket tejitalra, csak estére hagytam meg a tápszert. Másfél éves volt amikor tejre váltottunk tejitalról, de csak nappalra. Most 2 éves és még tápszerrel alszik el. Szerintem próbáld meg a tejet, ha izlik neki és nincs allergiája akkor nyugodtan ihatja.
2015. jan. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma számoltam ki, hogy a Milumil 3-as tápszer, amit a fiam eszik, naponta fél litert min. ugyan annyiba jön ki az akciós kuponnal, mintha jobb minőségű tejet inna ugyan ennyit egy hónapban (kb. 20 liter)

Ezen gondolkoztam én is, hogy 1 éves korától tejre váltanék, de így nem fogok.

2015. jan. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ha véletlenül ti is azt használjátok, akkor itt vannak akciós kuponok a Rossmann-ba. Ha le van árazva a tápszer, ez azon felül használható. Így vettem a múltkor kb.900ft-ért egy doboz Milumilt.

[link]

2015. jan. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk 15 hónapos korban mondta a gyerekorvos és a védőnő, hogy a reggelit nyugodtan kiválthatjuk tejre már. De árban nem éri meg jobban. Fiam milupa tejitalt iszik. Ebből egy doboz 2200 ft, ebből 5,5 liter jön ki. Úgy vettünk belőle, hogy volt 15% márka kuponunk, 15% végösszeg kuponunk hitelkártyával vásárolok, így 4% visszajár (időben visszatöltöm, így nincs kamat), emellett kértem számlát, beküldöm egészségpénztárnak, így még 20%-ot spórolok. Ráadásul az egészségpénztár az eredeti árat utalja vissza, így arra jár a 20% adóvisszatérítés. Így egy doboz tejital kb 1100 Ft. Ha ezt elosztom 5,5-tel, így kb 200 ft egy liter tejital. Ennyiért találok rendes tejet? Bevásároltunk belőle rendesen, hónapokra elegendőt, egy hónapra 3-4 doboz kell.
2015. jan. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó

Leirnád privit én milyen hitelkártyàt használsz? és hogy hogyan működik az egészségpénztár? Nagyon köszi

2015. jan. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Leírom ide, hátha másoknak is segít. Erste joker hitelkártyám van. Bárhol vásárolsz, 1%-ot visszakapsz, de vannak kiemelt kategóriák, amikből választhatsz hármat. Mi a szépségápolás, egészség kategóriát választottuk egyiknek, így gyógyszertárakban, dm-ben, rossmannban, müllerben stb visszajár 4%. Ez hitelkártya, nagyon fontos, hogy mindig vissza legyen töltve határidőig, különben brutális kamatot kell fizetni. Minden hónap 10-től 10-ig vizsgálja a bank, hogy mennyit költöttél, 25-ig kell visszatölteni. Az igényléshez egyébként min. 80 ezer ft-os jövedelem kell és legalább 6 hónapja kell, hogy a jelenlegi munkahelyeden dolgozz. Tgyást, gyedet, gyest nem fogad el a bank jövedelemnek. Az egészségpénztári dolog pedig úgy működik, hogy nyitsz egy ilyen egészségpénztári számlát. Arra utalsz át pénzt. Ebből vonnak le költséget, ennek mértéke nagyon változó. Aztán amikor vásárolsz, akkor kérsz számlát az egészsépénztár nevére, ezt beküldöd nekik. Ők a számlán szereplő tételekből kiválasztják azt, ami elszámolható egészségpénztárra, és annak az árát visszautalják a számládra. Következő évben a beutalások után tudod visszagigényelni az adóbevallásodban a befizetések 20%-át, amit az egészségpénztári számládra utalnak, így újra el tudod költeni. Odafigyelést és tudatosságot igényel, de nekünk megéri. Éves szinten több 10 ezer ft-ot spórolunk ilyen trükkökkel.
2015. jan. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ, Nagyon aranyos vagy.
2015. jan. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi kb 14-16 hós korában váltottunk teljes tejre (házit v 3,5%-at kap). Lassan vezettem be, nem volt sosem panasza a tápszerrel, tejtermékre és a tejre sem. Nyár végén-ősszel váltottunk, mert nyaralások alatt egyszerűbb volt a tápszer, ha nem nyárra esett volna, lehet h hamarabb váltok.

MIVEL:

-egészséges, nem allergiás se ő, sem senki a családban

-szívesen itta

-természetesebb, mint a feldolgotott tej = tápszer (tele adalékanyaggal)

-nem is drágább: 190,- egy liter házitej, amit ugyan felforralok, de az a költség elhanyagolható, 220-250 egy liter teljes tej (nem ragaszkodunk a bio-hipercsodákhoz, jó a riska is), egy héten elfogy 3-max 4 l tej, az maximum 1000 Ft. Az akciós 2000 Ftos tápszer is elfogyott egy hét alatt, sőt.


Szóval, szerintem nyugodtan adhatsz a tejnek egy esélyt. A tápszer is tej!

2015. jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Sztem a középutat választom. Megpróbálom a kuponnal az olcsóbb tápszert és fokozatosan átállunk a tejre. Reggelivel kezdem és pár hét után az estit is lecserélem. A harmadik lehetőség nekem nem jó. Hitelkártyát nem tudok igényelni.a többihez meg hü..e vagyok :)
2015. jan. 26. 22:57
 10/10 anonim ***** válasza:
A fiam 11.5 hónapos kora óta nem kap tápszert, csak tejet. Szépen fejlődik, semmi baja nincs tőle, már elmúlt egy éves.
2015. jan. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!