Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomnak leesett a köldökc...

Kislányomnak leesett a köldökcsonkja (hétfőn lesz 2 hetes), de még nem volt leszáradva. Most egy kis seb van a köldöke közepén, mivel mikor leesett, vérzett egy kicsit. Kell rá tennem valamit, vagy magától helyrejön?

Figyelt kérdés
2008. aug. 21. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:
A köldökcsonkra mindíg ír a háziorvos szaliciles alkoholt, de nekünk mégis azt tanácsolta, hogy inkább Betadine oldattal kenegessem be. Én így tettem és nagyon szépen begyógyult. Fülpiszkálóval kenegettem rá az oldatot. Mielőbbi gyógyulást és nem szabad hintőporozni, illetve bekötni sem! 4 hónapos kislány anyukája
2008. aug. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden pelenkázásnál töröld át alkohollal amit a gyógyszertárban tudsz venni és én sebhintőport is tettem rá, mert az is szárít. Amíg szépen be nem gyógyult, mindig tettem rá egy steril gézlapot. Víz ne érje az esti fürdésnél, amíg be nem gyógyul szépen.

Jó babázást!

2008. aug. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!