Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg közlekedni...

Hogyan tanítsam meg közlekedni kismotorral az utcán?

Figyelt kérdés
Még csak most vettünk neki kismotort, itthon kezd ismerkedni vele. Azonban már most rettegek attól, hogy hogyan fogom rávenni, hogy csak a járdánmenjen, és nehogy lemenjen az úttestre? 1 éves, az utcán együtt sétálgatunk, nem engedi fogni a kezét, csak néha vissza kell húznom, mert menne a kocsik felé. Sajnos nagyon elrontottuk, mert egyáltalán nem hallgat ránk. Nem tudom, így hogy vigyem majd az utcára motorozni?
2010. febr. 9. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nagyon-nagyon következetesen tanítom közlekedni.

Mehet kézenfogás nélkül, ha én úgy ítélem meg a helyzetet, ha jön egy autó, akkor "Vigyázz, jön az autó" felkiáltással megfogom a kezét és biztonságba viszem (magyarul beljebb-, félreállunk). Megvárjuk, míg elmegy az autó, integetünk. Ez nem akarás kérdése, ha nem akarja, akkor is elmarkolom a kezét.

Az úttestnél pedig, mint egy papagáj. Úttest jön, kéz megfog. Úttest szélén megáll, balra nézünk, jobbra nézünk, ha nem jön semmi mehetünk. És tekergetem a fejét, nagyon hamar rájön, hogy ez is egy szertartás, már magától nyújtja a kezét, néz balra, jobbra.

Motorozáskor ez úgy módosul, hogy a kezemet a fejére, vállára teszem.

2010. febr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt csak rendszeres gyakorlással tanulják meg.Én már merem hagyni a 4 éveseimet is előre szaladni,mert megállnak az út szélén,és megvárnak,mindig,kivétel nélkül.A nagyobbak-6 és 7,5 -persze már régóta megbízhatók ilyen szempontból,a kicsikre is figyelnek.Én is a mai napig mint egy imamalom mondogatom,h az út szélén megállunk!Már kórusban mondják,de hát tudjuk anya!:))Emiatt bicajjal és kismotorral is biztonságosan közlekednek.

Az út szélén pedig akarják-nem akarják,megfogom a kicsik kezét.Sőt,már azt is tudják,h csak az út közepéig lehet előremenni-mármint a nagyok-,ott megállni,mert sajnos sok autós gondolja úgy,h nem baj,h a zebrán vagyunk,ő azért még átszáguld előttünk.:(

Szóval gyakorolj vele sokat,magyarázd el neki,h akkor mehet kismotorral,ha mindig megáll az út szélén.

2010. febr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a kismotoros kérdésre sajnos nem tudok válaszolni, mert 1 évesen még nem szerette, aztán meg tél lett..de a kézenfogva sétáláshoz tennék valamit. Ugyanígy voltunk ahogy ti, kézen fogva nem lehetett sétálni vele, nálunk nincs járda, úgyhogy inkább nem sétáltunk vagy csak babakocsival.:-( aztán egyik napról a másikra megváltozott (szerintem jobban parázik) és nyújtja a kezét magától, úgy nem is szeret sétálni ha nem fogom a kezét. Én úgy gondolom, hogy gyakran mondtam a babakocsiban, hogy jujj nézd jön egy autó, el ne üssön, stb, most már ha jön egy autó magától jujjog és megáll. Azt mondjuk nem tudom mit csinálna járda szélén, olyannal még nem találkozott gyalog csak babakocsiban.:-(
2010. febr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 10. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!