Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babámnál elkezdtem...

4 hónapos babámnál elkezdtem a kengurut használni, mert kényelmesebb és jobb vele közlekedni, mint a b. kocsival. De nem szeretni, szerintem fura neki. Hogy szerettessem meg vele?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
A kenguru neki nem kényelmes,és nem is tud benne nézelődni.Csak akkor vidd így,ha valóban szükséges.
2011. febr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én fiam sem szereti... de viszont ha így megyünk és nyűglődni kezd mintha táncolnék vele ide-oda "lóbálom" a hasam, forgok picit vele... h mozogjon, ezt imádja!
2011. febr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány kiló a babád, de sajnos az elölhordozás 7 kg felett már nem ajánlott. Ezen felül sok baba már nem is érzi jól magát elöl hordozva, hiszen alig lát ki, pedig ilyenkor már nagyon izgalmas a világ. A baba szempontjából az elölhordozás határa kb. 4 hónap. Ekkor szokták a babákat kifelé fordítani, ami sem fiziológiai, sem pszichés szempontból nem megfelelő ( a pszichológiai szempontokról egy rövid összefoglaló: [link] ill. még egy cikk [link] )

Ezen felül természetesen az sem mindegy miben hordod a kicsit. Ahogy neked sem egyformán kényelmes minden hordozóeszköz, úgy neki sem az. Ha nem érzi magát biztonságban, ill. nem kényelmes neki, akkor is tiltakozhat a hordozás ellen.

Szóval javaslom neked, hogy próbálkozz meg a háton vagy csípőn hordozással, ezt az ilyen idős babák sokkal jobban szeretik. Ha pesti vagy, javaslom mindenképp menj el a hordozóházban, ahol mindenféle hordozóeszközt (nem csak kendőt) kipróbálhatsz, és képzett hordozási tanácsadók segítenek neked. [link]

Ha további kérdéses van, itt szakértőtől kaphatsz rá választ: [link]

És végül egy kis összefoglaló a hordozásról: [link] - itt a babahordozás, információs füzetre vagy bármely cikkre kattintva

Ha szeretnél írhatsz nekem is privit, vagy ha megírod merre laksz, segítek neked a környéken segítséget találni. További szép hetet és jó hordozást!

2011. febr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként a babám 5 kg-os.
2011. febr. 28. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!