Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti kiszoktátok hívni a gyerek...

Ti kiszoktátok hívni a gyerek orvost? Mennyiért jön ki?

Figyelt kérdés
Akkor is kell fizetni amikor a kórházból hozom a babám és kijön ellenőrizni, nem én hívom ha nem kötelezően kijön 3 napon belül ahogy haza hoztam a babám.

2015. jan. 29. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor haza jöttünk a babával nem fizettem, mivel kötelessége kijönni. Ha betegség miatt hívom ki akkor természetesen szoktam adni neki pénzt.
2015. jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Hivatalosan nem kell, fizetni, munkakori kotelessege. Van aki megszabja az arat, v elvarja stb. A mi dokinenink soha nem fogadott el semmit.
2015. jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kórházból hazajövetel után én sem gondoltam, hogy tartoznék neki, vagy szivességet tett, mivel kötelező kijönnie. Később pár héttel ismét eljött, akkor sem adtam neki, mert ő mondta, hogy eljön mégegyszer azért majd. Talán akkor már megkérdezhettem volna, hogy mivel tartozom, de nem tettem.

Ha kihívnám a beteg gyerekemhez házhoz, akkor nem felejteném el megkérdezni, hogy mivel tartozom.

2015. jan. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem is lehet házhoz hívni a gyerekorvost, mert nincs ilyen lehetőség. A beteg gyereket kell elvinni az orvoshoz vagy az ügyeletre.
2015. jan. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amikor az újszülöttel hazamentek a kórházból, akkor köteles kimenni ingyen. Ezen kívül csak akkor, ha olyan állapotban van a beteg, hogy nem tud bemenni az orvoshoz. Pl. mozgássérült, vagy nagyon rosszul van, de még éppen nem indokolt mentőt hívni. Ez is ingyenes.

Egyébként nem köteles kimenni. Kimehet és ezért kérhet pénzt, de úgy is dönthet, hogy akkor sem megy ki, ha fizetsz érte.

Mi nem szoktuk házhoz hívni.

2015. jan. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam ahogy ti is írtátok. Kisfiam egy éves múlt, most volt először beteg, 40C láza volt, 3 buszmegállóra van a dokink, a busz 20 percenként jár (vagy 40 perc séta). Gondoltam kell a gyereknek a levegőzés, busszal mentünk, és már jobban is volt, eszembe sem jutott kihívni a dokit. A váróban 1.5 órát vártunk a sorunkra, de semmi gond nem volt. Egy anyuka megjegyezte, hogy ilyen kicsi gyerekhez miért nem hívtam ki az orvost. Fel sem merült kihívnom. Aztán férjem mondta bent a munkahelyén, hogy beteg a gyerek, erre azt kérdezték tőle nálunk mennyiért jött ki az orvos. Mondta, hogy be vittem, nem hívtunk orvost, nem volt olyan nagy a baj. Nem értették a kollégái, hogy vihettem egy beteg gyereket be az orvoshoz. Ezek után kezdtem el gondolkodni, hogy talán akkor is fizetnem kellett volna mikor haza hoztam a kórházból, de ezek szerint nem.
2015. jan. 29. 22:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez is orvosa válogatja. Egyik kijön ingyen, a másik pénzért sem, nem lehet tudni, melyik mennyiért, hogyan jönne ki.
2015. jan. 30. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
utolsónak igaza van, nekünk 1x se jött ki, még mikor kértem se
2015. jan. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mivel körzeten kívül esünk, de az ő személyéhez ragaszkodtunk, 5e Ft-ot fizetünk neki alkalmanként.

De egyáltalán nem él vissza vele. Születése utáni látogatásért nem fogadott el pénzt.


Nemrég oltást kellett volna kapnia, de pont mire kiért, hőemelkedése lett, így nem tudta beadni. Azért átvizsgálta, beszélgettünk, itt volt egy órát. Erős rábeszélésre elfogadta a pénzt, viszont amikor egy héttel később ténylegesen jött oltani, akkor már nem fogadott el pénzt, mondván a múltkor nem csinált semmit, így vegyük úgy, hogy előre kifizettük ezt az alkalmat.


Ráadásul többnyire ő hív fel, ha pl. oltás ideje lenne és megkérdezni, hogy mikor jöjjön, mikor jó nekünk.


Ezenkívül sok dologban a nézetünk is egyezik (pl. antibiotikumot csak akkor kapjon a gyerek, ha valóban indokolt, ne úgy, ahogy nekem adna a háziorvosom:"látom kapar a torka, vírusfertőzés, pihenjen és itt egy antibiotikum"). Csak ugye amíg magamnál meg merem tenni, hogy felülbírálom az orvost és kidobom a kukába a receptet, ezt a gyereknél nem merném megtenni.

2015. jan. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Születés után jött ki a doki csak hozzánk,eszembe se jutott fizetni,ő akart jönni,nem én hívtam :D

Egyébként egy ismerősöm ki szokta hívni oltás stb miatt,azt mondta 3 ezerbe kerül.Én mindig elviszem,20perc séta sincs,de ha több idő is lenne,elvinném,szeretek sétálni,meg sajnálom a pénzt rá,még buszjegyet véve is olcsóbb lenne elmennem. Mikor a 3 napos lázzal vittem ( 41,6 volt neki 3 napon át,egy éjjel ment fel neki már 41,6-ra,másnap vittem dokihoz),akkor betelefonáltam hogy mikor vihetem,mert lázas.Kérdezték milyen magas,mondtam 41,6 és nem lehet 39,6 alá vinni semmivel,és ott is csak 15percig áll meg,aztán vissza is megy.Ekkor adott időpontot,be is hívtak azonnal szerintem.Ennél súlyosabb baja nem volt még az egyszeri kórházi sűrgősségire rohanáson kivül,mikoris elesett aztán a feje vérzett.Bár tudtuk semmi komoly,csak ugye a fejen való vérzés nehezen áll el.Röntgen is volt,meg ragasztóval ragasztották össze a sebet,hát na,inkább a házidokinál ülök 30percet,mint még egyszer a sürgősségin 0 ft-al,kaja nélkül 4,5 órát egy 1 évessel.Hozzáteszem annyi pénz volt nálunk csak,hogy a kórházig megvegyünk két jegyet magunknak,haza még sétálnunk kellett 1órát...

2015. jan. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!