Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy eves vagy koruli babad...

Egy eves vagy koruli babad miket tud?

Figyelt kérdés

Kivancsi lennek, mert nem tudom, hogy miben elmaradott a fejlodese es miben gyors esetleg.

Van meg gy gyerkocom, de mar halvanyan emlekszem, hogy o ekkor mit tudott illetve, a feljegyzeseim alapjan.


Az egy evesen meg nem dob puszit, bar volt ido, amikor cuppogott, de a kezet nem rakta a szajahoz.

Tapsolas magatol nem megy, ha megfogom a ket kezet es eneklek/mondokazom, akkor engedi, hogy tapsoljak a kezevel, bar nem hosszu ideig.

Mar jar egy honapja magatol, egesz jol megy neki, de meg tobb ruhaban (beoltoztetve) nem. Vagyis olyan, mintha bizonytalan lenne.

Nem sokat "beszel", szavakat abszolut nem mond.

Nem mutat ra arra, amit szeretne. Bar az innivalo "kerest" mar megfejtettem, akkor hosszan bamulja a c.uveget.

Etkezesnel (napi 2*) fogja a c.uveget magatol, bar van, hogy a tartasban segiteni kell.

Darabosat abszolut nem eszik. Bar nem kopi ki egybol, talan ez a "jo hir".

Nem ul le az olembe nezegetni a konyveket. Inkabb megragja oket. Konkretan majdnem mindent rag, bar most mar nem engedem.

Cumizik meg ejjel-nappal, de ha nincs a szajaban, akkor nem esik ketsegbe. Viszont latszik rajta, hogy neha kell neki es keresi. Ha meglatja, egybol a szajaba rakja.

Guggolni probal, de ez meg nagyon kezdetleges.

Ha felepitek egy tornyot, lerombolja. Meg nem epit semmit. A formabedobost ki-be pakolja, de nem a formak nyilasaban teszi be.

Imad csorompolni, mindent ami hangoskodassal jar.

"Nem" azora reagal es egyutt mukodik. Ambar neha makacs es megy a feje utan a tiltas ellenere is.

Megerti az egyszeru "parancsokat/tiltasokaz". Pl.ne nyulj a viraghoz.


2015. jan. 30. 10:26
1 2
 1/13 Bercsényi mónika ***** válasza:
Szerintem minden rendben van a piciddel!Minden gyerek máshogy fejlődik!Az én picim most lesz 1éves és még csak nem is áll!Nem mászik csak kúszik!Ezt nem lehet tudni,hisz ők tudják mikor minek van itt az ideje!
2015. jan. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Annyimeg lemaradt, hogy egyedul em ezik. Kanalt sem hasznalja. A poharbol sem iszik meg, foleg nem egyedul.


N, meg azert gagyogni se nagyon gagyog... :/

Hangokat ad ki, de azt mindennek neveznem csak kezdetleges veszednek nem. :(

2015. jan. 30. 10:38
 3/13 anonim ***** válasza:

5.én lesz egy éves a kislányunk.


Puszit dobni nem tud, viszont arcra ad tátott szájjal ad.

Tapsolni már tud magától. Régen amikor megdícsértem h ügyes megtapsoltam, most is ha vmire mondom neki h ügyes vagy akkor megtapsolja magát.

9 hónapos kora óta jár önállóan, első hónap volt kicsit instabil de azóta tud szaladni is. Overalba kint is sétálunk.

Ilyen "szavakat" mond h tátá, tete, dede ilyeneknek hallani, rendes szavakat nem mond. 1x mondta ki h apa azóta semmi.

Mutogat ha szeretne vmi vagy áll és nézi, mikor mi, de többségben van a mutogatás.

Nagyon nehezen haladunk a hozzátáplálással. Semmit nem akar enni azon kívül amot lát h mi is eszünk. Így egy hete azt kap amot mi is eszünk így eszik darabosat, pépeset egyáltalán nem eszi meg. Tápszerhez meg iváshoz egyedül fogja a cümisüveget.

Ő sem igazán nézi a könyvet hanem a szájába teszi. Pont most ahogy írom 5 peece nézeget egy könyvet és még nem került a szájába ilyen még nem volt. Mindig mindent a szájába rak.

Ujjszopizós, ha éhes vagy álmos csak akkor van a szájába (amúgy meg kóstolgatja a játékokat de nem cumizza őket)

Tud guggolni tökéletesen.

Tornyot ő is csak lerombolja, igaz néha megpróbálja egymásra illeszteni de nem nagyon megy. Formabedobózni nem tud.

Csörömpölni nagyon szeret.

Megérti a nem szót, bár néha nem érdekli.

Ezeket az utasításokat megcsinálja: Menj be a szobába, gyere ide, feküdj le, fuss ide. Persze nem midig csinálja meg elsőre de másodazorra-harmadszorra igen. Hozd ide a labdát ezt is megérti igaz nem utásítás.

2015. jan. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1 evesen kapaszkodva lepegetett. Ra ket hetre elindult, kb 2 het alatt stabilan jart, futott.


Integetett, tapsolt, puszit dobott.


Folyton "olvas". Rengeteg konyve van, abban nezegetjuk a kepeket. Rovid mondokak kotik le, mesek nem.


Mindent ertett, de nem beszel,meg most sem.Egyedul a nemet es a vauvau-t mondja. Csak babanyelv van. Hozza, viszi a targyakat, ha kered pl.kidobja a szemetesbe, amit adok a kezebe es kerem, h tegye meg. Vagy babakonyhaban, ha kerem, csinal kavet stb., ramutat a konyvekben az allatokra.


Onalloan meg nem eszik, de volt, h elveszi a kanalat es probalkozik. Azt eszi, amit mi, de mar a rago fogai is kijottek.


Formabedobot probalja, de nem megy, duhos is lesz. A piramis karikakat a rudrol leveszi es rarakja, de nem nagysag szerint. Ahogy epp gondolja.


Epitokockat csak rombol.


Zenet szereti, mutogat, h kapcsoljam be. Szokott tancolni ra.


Most 14 hos.

2015. jan. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyedül nem eszik, poharból sem tud inni egyedül.

Egész nap gagyarászik.


Na azz hiszem minden pont meg van.

2015. jan. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Bercsényi mónika ***** válasza:
Az én fiam sem eszik egyedül kanállal szerintem az még korai!Az hogy nem beszél vagy gagyog ugy,valaki 2évesen sem beszél!Szerintem nincs itt semmi baj,mi is későn érőek vagyunk!3napja fogja egyedül a cumisüveget!Már már sokkal előbb.Mindennek eljön az ideje!
2015. jan. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Szerintem teljesen rendben van a gyermeked. Minden nap tanulnak vmit,de vannak idoszakok, amikor van egy ugras. Eletkoranak teljesen megfelel. Az oltasi konyveben benne van, h mit neznek az 1 eves statuszon,"miket kell tudnia". Teljesen rendben van.
2015. jan. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Fiam 1 éves, puszit ad a szájával, néha magától is, dobni csak néha. Tapsolni magától szokott, integet, hív a kezével.Járni még nem jár, egyedül sem áll, csak pár másodpercre, míg nem veszi észre, bútorok mellett szépen lépeget, kb 3 hónapja mászik. Beszélni ő se beszél sokat, baba, mama, papa, apa, mamm- kéri az ételt is, pápá, gyer-gyer. Kéri a dolgokat is. Eszik darabosat, ami olan, pl kenyér, azt egyedül, kanállal még nem nagyon sikerül neki. Cumisüvegből, csőrös itatópohárból egyedül iszik, pohárból segitséggel és szivószállal is. Cumizik éjjel-nappal. Lekötni a figyelmét hosszú időre nem tudom, de sok figyelmet igényel, folyamatosan rajtam lógna. Van, amikor eljátszik egyedül is, akkor főleg épitőkockákkal, vagy ahogy te is irod, csörömpölő dolgokkal. Nagyon szeret táncolni. Az utasitásokat megérti, a tiltást is, gyakran feszegeti a határait. Lányom hasonló volt ugyan ilyen idősen, talán ő tovább eljátszott egyedül. ő 13 hósan indult el, de akkor már folyamatosan, nem csak pár lépésben
2015. jan. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem rendben van, mozgásban előrébb kicsit.Pápázni tud?Azt szokták nézni meg hogy kis tárgyakat hogy fog meg.

Meg vannak e szótag ismétlések pl, hehe, nyinyi bármi.

2015. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
1 évesen integet, egyedül tapsol, az itató poharat egyedül fogja/iszik. Rendes pohárból nem nagyon itatom ... De tud inni belőle. Mondja hogy vava ( kutya ) gágá ( liba ) cica, Ada ( apa ) aja ( anya ) hammam ha éhes . Nem eszi meg a mi ételeinket csak az ügyes kaját ... A darabosra most térünk at ( másfél éves ) ha mondom neki hogy haló akkor a füléhez teszi a kezet es magyaráz . Amit egész nap egyébként be nem áll a szája :D építkezni kb 1 hónapja tud osszerak olyan 10 db ot, majd szétszedi. Ha mondom neki hogy ügyes vagy megtapsolta magát es hangosan nevet . 9 hónaposan indult el. Azota stabilan jár, fut.. Jatszik a kutyával. Most kezdte el mondani hogy ha bekakall akkor mondja hogy kaka kaka, es huzgalja a pelust . Ágyra fel le màszik . Imád könyveket nézegetni , de meg is rágja :D cumizik o is . Tud guggolni is , eleg sokat guggol egy nap a kutyus miatt :) ha megy vajmi zene azonnal elkezd táncolni :) azt hiszem annyi :)
2015. jan. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!