Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sinlac házilag készíthető?

Sinlac házilag készíthető?

Figyelt kérdés
A Sinlaccal két bajom van: egyrészt por, másrészt nagyon hízlal...van esetleg valami lightosabb házi változat? vízzel elkeverni búzadarát? vagy mittudomén? Szokott valaki házilag készíteni?
2015. febr. 2. 18:56
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és nem kell hogy glutén mentes legyen, már be van vezetve.
2015. febr. 2. 18:58
 2/7 anonim ***** válasza:

sinlacot nem mert szentjánoskenyérmag...

de rizspépet te is csinálhatsz.


egyik a gríz: vízzel nagyon sűrűre felfőzöd, majd ha kihűlt, anyatejjel felöntöd. vagy ha nincs akkor tápszerrel, de ebben az esetben jobb ha nem sűrűre csinálod hanem hígra és kihűlés után csak a port teszed bele, így tudod szabályozni milyen sűrű legyen :)


másik a rizs. vagy felfőzöd, majd turmixolod és anyatejjel vagy tápszerrel higítod vagy még száraz állapotban darálod akkor hasonlóan kell elkészíteni mint a grízt.


azonkívül turmixolhatsz a tápszerbe/ anyatejbe akár főtt krumplit, akár almát (előtte főzd meg), akár barackot, banánt, csak a fantáziád szab határt.

nekem mikor nagyon szorulásos volt a fiam, anyatejjel húztam fel a szilvapépet, lett hatása ;)

2015. febr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem is ismerem a Sinlac-ot. Sosem evett a fiam.

Milyen étkezésre szeretnéd adni, mennyi idős a gyereked?

2015. febr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, eleve azért írják fel a Sinlac-ot, hogy hízzon a baba. Mi legalábbis ezért kaptuk. Súlygyarapításra.
2015. febr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen, azért írták fel, mert heti 50 grammot hízott, jobban is alszik tőle, ezért nem szeretném elhagyni, viszont most túlságosan hizik, heti 300 grammot....szóval gondoltam keresek valamit ami laktatja este de nem hizlalja annyira, és nem kell hozzá receptet kérni.
2015. febr. 2. 19:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sem használtam sinlacot, mert nem volt szimpi. Mivel tejpépeket sem ehetünk, ezért helyette rizs vagy gríz pépet csináltam, vagy zabkását. Vízben megfőztem és gyümit raktam hozzá, mert anélkül íztelen. A kislányom nagyon szereti.
2015. febr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg helyette használj zabpelyhet, 7 gabonás őrleményt kajadúsításra, mi ezeket használjuk gyümölcshöz vagy kisebb adag főzelékhez, sütőtökhöz. A sinlac nekem sem volt szimpatikus.
2015. febr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!