Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt mondják vagy egy gyereket...

Azt mondják vagy egy gyereket érdemes vállalni, vagy hármat (ingyenes juttatások stb. ) miatt. Ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés
természetesen mielőtt valaki arról az oldalról közelítené meg a témát,nem az anyagiak miatt vállalnék 3 gyermeket,csak érdekelne mások véleménye és ,hogy mennyire helytálló ez a kijelentés.
2010. febr. 10. 07:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem van benne igazság. Nekünk már van 1 lányunk és szeretnénk még egy babát. De állandóan azon agyalok, miből fogjuk felnevelni őket, amikor 25 évig fizetem a hitelt. Óvoda, iskola stb. 3 gyerek tényleg jobb a juttatások miatt. De persze csak azért én sem vállalnám.
2010. febr. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
és ha közbe megszűntetnek valamit,én is mindig erre gondolok....most van de később..
2010. febr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
A barátnőmnek kettő van, a tesómnak 3. Sokkal jobban kijönnek tesómék a pénzből, mert 3 gyerek esetén egy csomó dolog ingyen van, illetve sok támogatás jár hozzá. Én is hármat szeretnék, de igazság szerint azon is el kell gondolkodni, hogy most még oké a pénz, de azt a hármat szeretném egyetemre küldeni, szeretnék nekik segíteni elindulni az életben, és ebből a szempontból kevesebb pénz kell két gyerekre, mint háromra. Persze ez csak az én véleményem. Mindenesetre látom, hogy amíg kicsik, addig 3 gyerekkel olcsóbban lehet kijönni, mint kettővel.
2010. febr. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Csak annyit fűznék hozzá,h a gyerekeket úgy kell nevelni,h önálló,magukról gondoskodni tudó emberek legyenek.Sokan tanulnak úgy egyetemen,h nem a szülők fizetik,és sokan vesznek úgy lakást,h saját maguk takarékoskodnak.Azt,h 20 év múlva milyen anyagi helyzetben leszünk mint szülők,most még megjósolni sem lehet,hiszen bármi jó vagy rossz dolog történhet.
2010. febr. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk 3 gyerekünk van, és igaz a mondás, a három gyerek olcsóbb.
2010. febr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, de nekem csak 2 kezem van.
2010. febr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Ha 1 gyerek van, legyen 2, mert testvér KELL!

Ha 2 gyerek van, van már testvér, minek 3.?

Azért, hogy juttatásokat kapjunk?

Nekünk bőven elég ezt a 2 gyereket eltartani.

Nem beszélve arról, hogy mennyire le vagyunk strapálva 2 kicsi mellett.

Mi nem tervezünk 3.-at juttatások ide vagy oda.

2010. febr. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Ha az anyagi dologot nézzük, igen a 3 gyerekes családpk bőven el vannak eresztve. De kérdezem én, milyen szülő az, aki a péz miatt, bevállal egy 3. gyereket. Igen, sajnos ott tartunk, hogy 1 gyerek étkezése többe kerül, mint háromé. a drága kormányunknak, legyen bármelyik hatalmon, 2 gyerek, az nem család. Míg egy kétyerekes család, kínlódik, hogy miből, hogyan, meddig????addig egy nagycsaládos, mindent ingyen kap, és még nekik sír a szájuk. egyszer én is feltettem egy hasonló kérdést, és a hozzászólók, majdnem megköveztek....kérdezem én, hogy egy 3 gyerekes anyuka mi jogon marad otthon 8 évig?? a két gyereknek nem jár meg a törődés, vagy mi????mocskos banda az egész brigád, aki ezt kitalálta. míg én kifizetem a buszon a fél életemet, egy 3 gyerekes anyuka feszáll, és szinte ingye utazgat. Hol itt az igazság????

Húúúú, már fel is húztam magam.....

Üdv.: egy két gyerekes anyuka...

2010. febr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Azért nehogy már a nagycsaládosok dőzsöljenek!!!!!! Ezt meg honnan vetted? Bizony nem olcsó 3 gyereket se ruházni, etetni...Persze, vannak kedvezmények, de azért azt ne mondd, hogy a 3 gyerekesek ingyen kapnak bármit is a boltban!!!! Azt meg honnan veszed, hogy ingyen utazgat egy nagycsaládos??? Bár mi vidéken élünk, de itt nm adnak csak úgy semmit a nagycsaládosoknak..kivéve persze az etnikumhoz tartozókat (de ez más téma). Nekem 4 gyerekem van és bizony nagyon meg kell gondolni, hogy milyen fölösleges dolgot veszünk meg... Nem panaszkodom, de ne mondja azt senki, hogy a nagycsaládosok baromira el vannak eresztve... Igen, magasabb a családi, nem 12, hanem 16 e Ft...Gondolom az a 4 ezer forint nem akkora összeg, hogy ezért irigyelni kell azokat, akik több gyereket vállalnak. Főleg, hogy a normálisabbja nem a juttatásokért teszi... Igen, 3 gyereknél igénybe vehető a főállású anyaság..a legkisebb 3 éves korától legfeljebb 8 éves koráig..kemény 28500Ft-ért...ennyi sok az éhenhaláshoz, de a megélhetéshez igencsak kevés.... Igen, szép lenne, ha ezt mindenki igénybe is tudná venni, de én sokszor azt látom, hogy azok maradnak GYET-en, akiknek nincs más lehetőségük...Én is így voltam a 3. gyerkőc után. Vidéki kisvárosban, 2 pedagógus diplomával nem igazán kapálózhatok, mert munka nincs...most kaptam egy ígéretet, hogy talán 2 év múlva lesz állás...na, de addig lejár a Gyes is....Bocs az OFF_ért, de azért nem biztos, hogy ennyire irigylésre méltók a nagycsaládosok, a hatalmas támogatások miatt..nehogy már az legyen, hogy ők ingyenélők!!!! Ha így gondolod, menj el egyszer és vásárolj be egy 5-6 tagú család részére...akkor kiderül, mit adnak ingyen...
2010. febr. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lányok!Nehogy már összeveszetek.Mindenkinek egy kicsit igaza van.A 3 vagy többgyerekesek sok mindent ingyen kapnak (tankönyv,étkezés,stb),de vegyétek figyelembe,hogy mennyivel többet kell vásárolniuk a boltban.Ha betegek a gyerekek(általában együtt teszik)egy csomó pénzt kell a gyógyszertárban hagyni,ő se mondhatja a gyereknek mindenre,hogy nincs(mert látja,hogy az osztálytársának van)stb....Igaz,hogy mindenki maga dönt,hogy hány gyyereket vállal(a mai világban)
2010. febr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!