Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki fejte a babájának a...

Aki fejte a babájának a tejet, az meddig tudta így fenntartani a tejtermelést? Hányszor fejtél egy nap? Mennyi ideig fejtél egy alkalommal?

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos a fiam és most már nem akar szopizni mert elkezdett apadni Ő meg nem volt hajlandó dolgozni érte. Nekem most sikerült feltornáznom a mennyiséget fejéssel és elég neki, de medig fog menni vajon?
2015. febr. 7. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elejétől fejtem, mindig 3 óránként kért enni, úgyhogy mindig mielőtt felébredt volna kb negyedórával előtte kezdtem fejni. Mindig teljes adagot evett meg, éjjel 6 óránként evett, de éjjel is 3 óránként fejtem sokáig.

Amikor nem kelt enni, azt eltettem a hűtőbe (hajnalban) és az egész napi adagokat azzal pótoltam ki, hogy meg legyen az egy étkezésre való. 5 hónapig ent így, de mivel a babám 6 héttől 10 órát aludt éjjel így 3 hónap körül megúntam az éjszakai keléseket és akkor kezdett el apadni a tejem is. Kb. 4 hónaptól kellett tápszerrel kiváltani egy étkezésnyit és el is ment egy hónap alatt, de addigra már a hozzátáplálásban előrébb jártunk. A fiamnak teljesen jó volt így, mondanám, ha jelentene valamit, hogy egy éves lesz, sosem volt még beteg és nagyon szép magas, vékony egészséges így is. Jóalvókáját is megtartotta, szóval nem sajnálom mostmár, hogy így alakult. Akkor azért zavart, hogy nincs tovább anyatej.

2015. febr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
6 hós lesz a fiam és én az elejétől csak fejve tudtam neki tejet adni. Napi 3× fejek (reggel 6-7 körül , délután 2-3körül és este 9-10 körül)Nekem annyi tejem van hogy 2 litert leadok és még a fagyasztóba is teszek el. Szóval nálam nem apadt el a fejéstől. ha rendesen eszel szénhidrátot iszol napi napi 3-4l vizet már jó uton vagy hogy fentmaradjon esetleg több legyen a tejed.A
2015. febr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is az első pillanattól fejek.Eleinte napi 5x,ebből egy éjszaka volt.Kb. 3 hónap után sikerült elhagyni a tpszer pótlást,akkor már napi 3x fejtem.

5 hónapos koráig fogadta el a tejet(de mindig is nagyon nehezen,kínszenvedéssel evett,sokszor 1,5 óra volt,mire végeztünk).Utána is fejtem,de akkor már egy másik kisfiúnak,így lettem tejleadó.Nap 6-8 dl volt így összesen.Nekem minden fejés eleinte legalább 30 perc volt,később a reggeli 1,5 óra a délutáni fél óra és az esti kb 3/4 óra alatt sikerült.


Most 8 hónapos a gyerkőc,nagyon beteg lett,kórházban is voltunk és orvostól orvosig mentünk,így nem volt lehetőségem fejni,el kellett apasztanom gyorsan.De lett volna még bőven ugyanúgy.

2015. febr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!