Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig lehet csak fejéssel...

Meddig lehet csak fejéssel fenntartani a tejtermelést?

Figyelt kérdés
Ha valakinek van teje de a baba bármilyen okból nem szopik, akkor csak fejéssel mennyi ideig (hétig, hónapig) lehet fenntartani a tejtermelést?
2012. jan. 4. 17:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
szia! nővérem 5hétig fejte, mire kiengedték a koraszülött babát a kórházból,el is fogadta a kicsi cicit utána.
2012. jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek nem tudott jól szopni a nagyobbik fia. 6 hónapig csak fejt és úgy adta neki cumisüvegből. Nagyon nagyétkű volt a gyerkőc, borzasztó fárasztó volt éjjel is kelni ébresztőre, hogy fejjen, de ment neki.

A kisebbik fiával semmi gond nem volt amúgy, ő 1 éves kora után hagyta abba a szopizást.

2012. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ezek szerint szinte bármeddig lehetséges fejéssel is fenntartani a tejet.
2012. jan. 4. 17:51
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm a baba 10 hónapos koráig fejt, aztán abbahagyta. Elvileg ha fejsz, akkor kevesebb lesz, mintha szoptatnál. De ha kevés van, akkor fejj 2 óránként.
2012. jan. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, még annyit tennék hozzá, hogy azért én mindent megtennék, hogy visszaszokjon a mellre a gyerek, mert bizony 10 hónap az nagyon hosszú idő. Én a babám 2 hónapos koráig fejtem, mert hatalmasra duzzadt a mellbimbóm, és fuldoklott csak tőle a gyerek, nem tudott szopni. De azért próbálgattam mindig, hogy szopjon. 2 hónapos korától tanult meg szopni, most szoktatom le, 2 éves.

Az újszülött még 40-50 percig is mellen lehet, ennél gyorsabb a fejés, de fél éves korában már 5 perc alatt végez, szóval azért annál sokkal macerásabb a fejés, pláne a mosogatással együtt.

2012. jan. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Utálok fejni és mosogatni, és szeretek szoptatni, a baj nem ezzel van. És próbálom én a szopást erőltetni, csak a gyerek nem ért egyet velem. 2 hónapos lesz, 6 hetes koráig nem is volt gond, de már több mint egy hete ha szoptatni akarom csak visít, főleg nappal. Éjjel általában jobb a helyzet. Nem használtam eddig cumisüveget, és nem kevés a tejem, nem is annyira sok hogy ömöljön, nem tudom a probléma okát.
2012. jan. 4. 20:11
 7/17 A kérdező kommentje:
Ja, üvegből viszont elfogadja, ma próbáltam ki. Ezért kérdeztem, hogy mehet-e ez hosszú távon.
2012. jan. 4. 20:13
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem (11hós) már nem indul be gépre a leadóreflex, valószínűleg azért, mert a gép max-foka sem erős annyira mint egy 11hós baba szívótechnikája, de ha "elejétől fogva" fejsz és nem váltogatod (babával), és a melled a gép szívóerejét megszokja, elvileg fenn tudod tartani ameddig szükséges. Le a kalappal ha bevállalod!
2012. jan. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hát ha ez van akkor ez van, bevállalom természetesen, mit is tehetnék.

Persze még próbálkozunk a szoptatással, de ha nem megy, akkor üvegből fog tejet kapni. A tápszer nekem nem alternatíva amikor van tej is.

2012. jan. 4. 21:47
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Kisfiam nem akart szopizni,így fejtem neki,6 hónapig:),hát nem volt könnyű,nagyon fárasztó volt,de ő nem akart cicizni egyáltalán:(.Én kézi mellszívóval fejtem,vettem elektromosat is de az nem vált be.Szóval,igen lehet fenntartani a tej mennyiségét "csak"fejéssel,de kell hozzá kitartás.Én ahogy betöltötte a babám,a 6. hónapot,egyre kevesebbet fejtem és elapasztottam,mert már elegem lett,belőle:-))))))))))).

Üdv

2012. jan. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!